Kalkandere Şoförler Odası Başkanı Murat Yetimoğlu, bu hareketin hadsizlik olduğunu savunarak, "Adı milyonluk şaibelere bulaşmış 83 yaşındaki başkan adayını desteklemedik diye küplere binen Güven Aksoy’un geçmişte olduğu gibi bugünde menfaatlerine dokunanın üzerini çiziyor." dedi.

AKSOY’UN DESTEKLEDİĞİ ADAY KİMDİ? 
Türkiye Şoförler Federasyonu 83 yaşında, hakkında milyonluk yolsuzluk iddiasıyla mahkemesi devam eden 20 yıldır bu görevdeki olan mevcut başkan Fevzi Apaydın’ı desteklediğini belirten Kalkandere Şoförler Odası Başkanı Murat Yetimoğlu, “Kendi menfaatleri çerçevesinde her şeyi dizayn eden Güven Aksoy, Rizeli esnafa hizmet etmesi gereken bütçeden Rize’de ki 7 Şoförler Odasına kendi çıkarları bulunan adayı desteklemek koşuluyla 15 şer bin TL yardım etti. Aksoy’a soruyorum kimin parasını kime neden veriyorsun? Kimin oyunu satın almaya çalışıyorsun. Aksoy, bu kişisel çıkarlarıyla yaptığı ödemelerin yarın hesaplarının sorulacağını düşünmeden hareket etmektedir. Rize esnafı er yada geç bunun hesabını soracaktır” dedi.  

“DOĞRUNUN YANINDAYIZ DEMİŞTİK”
Kendisinin ve yönetimimin desteklediği adayın Rize torunu olduğunu belirten Yetimoğlu, “Seçimi açık ara kazanan Metin Yiğiner, Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanıdır. MKE Ankaragücü’nde 4 dönem başarıyla başkanlık yapmıştır. Bilgi birikimiyle şoför esnafına hizmet edecek vizyon ve misyona sahiptir. Seçimler sonucunda hak eden taraf kazanmıştır. Biz zaten seçimlerden önce yaptığımız açıklamada ‘doğrunun yanındayız’ demiştik. Seçimler tüm şoför esnafımıza hayırlı olsun” diye konuştu.  

AKSOY NEDEN ŞAİBELİ ADAYI DESTEKLEDİ
Aksoy’un TESK Yönetimindeki görevlerinin devam edebilmesi ve kendi şahsi menfaatleri için şaibeli bir başkan adayını desteklediğini belirten Yetimoğlu, “Aksoy, hangi adayın daha iyi hizmet edeceğine bakmadan mevcut adayın yanında oldu. Seçilen yeni yönetim, Güven Aksoy ve Fevzi Apaydın 2 dönemdir görev yaptığı ve toplantı başına ciddi ödemeler aldıkları TESK yönetiminde karşılarındaydı. Zaten Güven Aksoy bu yüzden bizleri hedef alarak menfaatlerine dokunduğumuz için bu tutum içerisindedir. Rize esnafına hizmet etme derdi olmayan şu ana kadar Rize esnafının hangi derdine çözüm ürettiği bilinmeyen Güven Aksoy’u fotoğrafımı çizerek üzerine saçma sapan bir şeyler yazarak yaptığı paylaşımdan dolayı kendisini kınıyor bu çocukça ve kurumsallığa yakışmayan tutum hareketin yorumunu kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Seçimlerde kendi maddi çıkarları uğruna Rize’yi ateşe atmaya çalışırken biz doğrudan yana olup Rizeli şoför esnafının federasyondan hizmet alma yolunu açmış olduk. Buradan Rize’de ki tüm Şoförler Esnaf Odası başkanları, yönetimleri ve tüm şoför esnafını saygı sevgiyle selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Murat Yetimoğlu: Doğrunun Yanındayız Başkan Murat Yetimoğlu: Doğrunun Yanındayız

Muhabir: ZEYNEP KOPUZ