Birde böyle anlatmak gerekti herhalde!

Geçen ki yazımı bazı doktorlarımız yanlış mı anladı desem, veya yazıya yorum yazan okuyucuların yorumlarıyla ilintilendirdiler mi desem, tepki gösterenler olmuş!

Yazımı bir daha okuyacak olurlarsa, doktorlarımızın çalışma şartlarını düzeltmeye yönelik bir yazı olduğunu göreceklerdir!

Hastanenin düzeninin ve personel eksikliğinin doktorlarla ne alakası var! Direk yönetimi ilgilendiren konular!

Ben bir doktorun incinmesini ister miyim!

Şunu söyleme hakkımı kullanacağım! Açık söyleyeyim, özellikle doktorlarımızdan takdir, tebrik beklerken, bazılarının beni hedef almaları, şahsen üzdü beni!

Hani belki yapılan bazı yorumlardan rahatsız olanlar olabilir! Öncelikle yapılan yorumların benimle alakası yok! Vatandaş tabii ki konuşur! Kaldı ki, küfür ve hakaret içermeyen (Kahir ekseriyetinin böyle olduğunu düşünüyorum) yorumlardan, hastane yönetiminin ve tüm personelinin hisse çıkarmaları gerekmez mi?

Hazır konu buraya gelmişken şu tespiti yapmadan da geçemeyeceğim! Başta doktorlarımıza ve hastane personeline karşı yapılan olumsuz tavır ve davranışlar, Rize'mize mahsus olmayıp her yerde az çok yaşanmaktadır. Tabii ki hiç olmamasını temenni ederiz!

Doktorlarımızın bu tür tavır ve davranışlara karşı tepki gösteriyorlar demek istemiyorum, fakat bazılarının yaptığı taşkınlıkları genelleştirip bütün bir topluma mal etmeyi de haklı bulmadığımı belirtmek isterim! Genel bir kural olan 'suçun şahsi'liği prensibine de uymaz!

Önceki yazımız, madem halk tabanında bu kadar yankı buldu, bence özellikle hastane yönetiminin ve ilgili kişilerin biraz daha kulak kabartmaları gerektiğine inanıyorum! Zaten eleştiri kültürü az olan bir iliz, bu tür mülahaza ve istişare ortamlarını bastırırsak, ilerde daha olumsuz durumlarla karşılaşmamak işten değildir! Bu kaygımı özellikle Rize'mizin yerli diyebileceğimiz yöneticilerinin iyice değerlendireceğini düşünüyorum!

Saygılarımla…

Editör: Haber Merkezi