Rize’nin Çayeli ilçesi Aşıklar köyünde yaklaşık 2 yıl önce kurulan Çayeli Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, kara üzümden ürettiği ürünleri satıyor.

Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Rize Tanıtım Günleri’nde stand açan Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, burada ürünlerinin tanıtımını yaptı.

KOOPERATİFİN ÜRETTİĞİ ÜRÜNLER TANITILIYOR
Çayeli Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı yaptığı açıklamada, “Burada hemşehrilerimize kooperatifimiz tarafından üretimini yaptığımız kara üzüm pekmezi, şıra, pepeçura ve kivi reçelinin tanıtımını yapıyoruz. Buraya gelemeyen ve bu ürüne ulaşmak isteyenler kooperatifimizi internet sitesinden, sosyal medya hesaplarından ve WhatsApp sipariş hattımızdan iletişime geçerek ürünlerimize ulaşabilirler” dedi.

“RİZE’YE KATKI SAĞLAYACAĞINA İNANIYORUM”
Aşıklar Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi ve Nalia Restoran Şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Tarakçı, ise yaptığı açıklamada, geçmiş dönem valisi Kemal Çeber döneminde Rize'de kara üzümle ilgili çalışma yapılması öngörüldüğünü ve Çayeli ilçesi Aşıklar köyünde bu potansiyelin tespit edildiğini söyledi. Bu potansiyelin değerlendirilmesi için köye tesis kurulduğunu ve tesiste Aşıklar Köy Pekmezi'nin yanı sıra reçel, kokulu kara üzüm ve pepeçura gibi ürünlerin de işlendiğini belirten Tarakçı, "Bu tesisin bundan sonra daha endüstriyel üretime geçerek ilimize katkı sağlayacağına inanıyorum" dedi.

En Sık Karadeniz Bölgesinde Görülen Ölümcül Hastalık! En Sık Karadeniz Bölgesinde Görülen Ölümcül Hastalık!

Muhabir: SONER KİRAZ