Ankara Rize Tanıtım Günleri 2-5 Mayıs tarihleri arasında Ankara Millet Bahçesi’nde düzenleniyor.

Ankara Rize Dernekleri Federasyonu (Ankara RİDEF) Genel Başkanı Muammer Bostan, Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen Rize Günleri’nde yoğun bir katılım olduğunu ifade ederek, memnuniyetini dile getirdi.

“HEPİMİZE RİZE’Yİ ÇOK NET GÖRÜYORUZ”
Başkan Bostan, “Biz bu yola çıkarken ‘Size Bize Hepimize Rize’ dedik. Etkinlik alanına bakınca ‘Hepimize Rize’yi’ çok net görüyoruz. Şenlik alanının her yerinde Rize’nin, Karadeniz’in coşkusuna kapılan herkes eğleniyor. Bu etkinlikteki en önemli şey yöresel gıda stantları, biz buraya sadece Rizeli esnafları alacağız dedik. Bu sözümüzü tutmanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

“YEŞİLİ BİZDEN ÇOK KİMSE SEVEMEZ”
Etkinlikte düzenledikleri ‘Atığı getir, çayını götür’ etkinliği ile bir farkındalık ortaya koyduklarını ifade eden Bostan, “Rize yeşilin cennetidir, Rize iklim dostudur. Türkiye’nin ilk sıfır atık tanıtım günlerini gerçekleştireceğiz dedik. Bunun karşılığında da ‘atığını getir çayını götür’ dedik. Güzel bir farkındalık oldu. Bunun bizden sonra etkinlik yapacak derneklere de örnek olmasını istedik. Çünkü bizler doğanın, yeşilin kentinin çocuklarıyız. yeşili bizden çok kimse sevemez” açıklamasında bulundu. 

Bostan, son olarak düzenleneyecekleri 53 etkinlikte Rize’yi her yönüyle tanıtacaklarını ifade ederek, herkesi etkinliğe davet etti.

Rize'de Aç Kalan Yaban Domuzları Şehre İndi Rize'de Aç Kalan Yaban Domuzları Şehre İndi

Muhabir: SONER KİRAZ