Aksoy, bugün bazı yerel haber sitelerinde yer alan açıklamalarında; geçtiğimiz günlerde Rize Valiliği dahil birçok ilgili kurumun ekmek zammına karşı çıktığı ve çevre illerdeki ekmek fiyatlarının daha düşük fiyattan satıldığına dair yayınladığımız haberi 'asılsız' ve 'yalan' olarak nitelendirmiş.

Rize’de Halk Ekmek Fiyatına da Zam Geliyor! Rize’de Halk Ekmek Fiyatına da Zam Geliyor!

Söz konusu haberimizde herhangi bir 'yalan' unsuru varsa kendisini şikayet etmek üzere adli makamlara davet ediyoruz.

Şimdi Aksoy'a soruyoruz:

Çevre illerde ekmek fiyatları haberimizde herhangi bir yanlış ifade var mıydı? HAYIR!

Valilik dahil ilgili kurumlar ekmek zammına onay vermiş miydi? HAYIR!

Yapılan haber, kaynakları tarafından bilgi alınarak hazırlanmış, masabaşı uydurma unsurlarla hayali bir şekilde ortaya çıkmamıştır. Gerçek dışı hiçbir unsur olmadığı yineliyoruz.

Olayı saptırmak için her şeyi deneyen Aksoy’a, yeri gelmişken şunları da soralım:  

6 kurumda esnaf başkanlıkları ve yönetim kurulu üyeliklerinden çok yüksek (150 bin TL maaş, harcira, toplantı ücreti) aldığı iddia edilen Aksoy, bugüne kadar hangi esnafın sorununu dinleyip, çözüm üretmiştir. 

4 başkanlığı, 3 makam arabası olan Aksoy, hangi esnafın derdi ile dertlendi. 

Esnafı temsil etmesi gerekirken yalnızca makamları işgal eden; makam arabaları, uçak biletleri, ziyaretler, yemekler ve bilumum ihtiyaçlarını buradan karşılayan Aksoy, esnaf için bir tane faydalı bir projesini açıklayabilir mi?

Geçmişte RESOB seçimlerinde başkan adayı olan Adem Tornacı’nın haberini yaptığımız için anti demokrat bir tutum izleyip, bizi sözde değersizleştirme çabalarına giren Aksoy'un bu beyhude çabalar içine yeniden düştüğünü görüyoruz.

Doğru, yalan ve dolandan uzak, şehrimiz için elimizden gelenin en iyisini üretmeye, vatandaşlarımıza en doğru ve güvenilir haberleri sunmayı, bununla birlikte şehrimizin tanıtımını yapmaya devam edeceğimizi bildiririz.

Kaynak: HABER MERKEZİ