Rize İl Özel İdaresi'nden yapılan açıklamada, "Daha etkin ve verimli çalışmak için kendimizi her alanda yeniliyor, geliştiriyor ve güçlendiriyoruz. Bu doğrultuda, hizmetlerimizi yerine getirirken en önemli yardımcımız olan iş makinesi ve hizmet araçlarımızı yenilemeye devam ediyoruz." denildi.

Rize’de Sürücüler Dikkat: Yeni Sistem Nerelerde Olacak? Rize’de Sürücüler Dikkat: Yeni Sistem Nerelerde Olacak?

Açıklamada, alanında uzman personeller tarafından yapılan fizibilite çalışmaları ve değerlendirmeler sonucu hazırlanan plan kapsamında; 4 adet greyder, 4 adet katı atık toplama aracı, 1 adet kanal kazıcı ön yükleyici, 5 adet 4x4 kamyonet, 3 adet panelvan ve 1 adet servis minibüsü olmak üzere toplamda 76.5 milyon TL tutarında 18 adet iş makinesi ve araç alımının gerçekleştirildiği belirtildi.

İş makinesi parkı yenileme çalışmalarının da devam ettiğinin kaydedildiği açıklamada, bu kapsamda; 3 adet kanal kazıcı ön yükleyici ve 3 adet 4x4 kamyonet toplamda 15.1 milyon TL tutarında 6 adet iş makinesi ve hizmet aracı alım sürecinin de başlatıldığı aktarıldı.

Açıklamada, "Ekonomik ömrünü tamamlayan iş makinesi ve hizmet araçlarımızı 91.6 milyon TL kaynak ile yenileyerek, bir yandan bakım/onarım hizmetlerinden tasarruf sağlarken bir yandan da iş makineleri ve iş gücümüzden aldığımız verim arttırılmıştır." denildi.

D J I 0355

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN