18 yaşındaki Can Uzun'a, hem Almanya hem de Türkiye, milli takım için teklifte bulunmuştu. Başarılı futbolcu tercihini, alt kategorilerde olduğu gibi Türkiye'den yana kullandı.

Daha önce verdiği bir röportajda 'Hayalim Milli Takım'da forma giymek. Bu formayı giydiğim için çok gururluyum' ifadelerini kullanan Uzun, geçtiğimiz günlerde Hamit Altıntop ile bir araya geldi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 22 Mart'taki Macaristan ve 26 Mart'taki Avusturya ile yapılacak özel karşılaşmalar için Uzun'u, aday kadroya çağırmayı planlıyor.

Dereye Devrilen Otomobilin Sürücüsü Öldü Dereye Devrilen Otomobilin Sürücüsü Öldü

ASLEN RİZE
11 Kasım 2005'te Almanya'nın Regensburg şehrinde doğan Can Uzun, 2022 yılında Türkiye Futbol Federasyonu'nun Tam Saha Dergisi'ne verdiği röportajda aslen Rizeli olduğunu ve futbola başlama öyküsünü şu şekilde dile getirmişti:

'Aslen Rizeliyiz. Almanya'ya ilk olarak dedem gelmiş. Annem ve babam Almanya'da doğmuşlar. Babam otobüs şoförü, annem ise büroda çalışıyor. Beni futbola başlatan ise babamdır. Çok küçük yaşlarımdan beni benimle top oynardı. Zaten futbola yeteneğim olduğunu de babam keşfetmişti. Dört yaşıma geldiğimde beni evimizin çok yakınındaki bir amatör kulübe götürdü. Orada benden iki yaş büyük çocuklarla oynamış ve çok da başarılı olmuştum. Zaten beni hemen kulübe aldılar ve futbol hayatım da böylece başlamış oldu.

Editör: Haber Merkezi