RTEÜ'de Bayram Şenliği Düzenlendi RTEÜ'de Bayram Şenliği Düzenlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve RTÜK işbirliğinde gerçekleştirilen 4. Medya Buluşması İstişare Toplantısı yapımcıların, senaristlerin ve oyuncuların katılımıyla Şişli'de bir otelde yapıldı.

'ÖYLE DİZİ VAR Kİ HER YERDE CEZA YER'
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin toplantıda, 'Bu dizi şu kanalda olsaydı ceza yemezdi?' söylemlerinin yanlış olduğunu belirterek, 'Mümkün değil, öyle dizi var ki her yerde ceza yer. Öyle dizi var ki hangi kanalda oynarsa oynasın müeyyide uygulanmaz. Bunun kanalla alakası yok, benim fikri yapımla alakası yok, benim anlayışımla alakası yok' ifadelerini kullandı.

Yapımcıların nelere dikkat etmesi gerektiği konusunda bilgi veren Şahin, en fazla cezai yaptırımın 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun'un 8'inci maddesi gereğince uygulandığını aktardı.

'ÖYLE YERLER OLUYOR Kİ KAPATIYORUM'
Eşinin ve kızının da 'dizi hastası' olduğunu kaydeden Şahin, 'Açık söylüyorum size, birlikte dizi izleyemiyoruz. Eşimle, kızımla dizi izleyemiyorum. Öyle yerler oluyor ki kapatıyorum. Diyeceksiniz ki 'Ne güzel kumanda var, kapatsın.' Herkes bu bilinçte oluyor mu sizce?' diye konuştu

Editör: Haber Merkezi