Karaman, düzenlenen basın toplantısında, maçın genelinde iyi oynayamadıklarını söyledi.

İlk yarıda beklentileri karşılayamadıklarını belirten Karaman, 'Mağlup duruma düştük. Beraberlik golünü devreye girerken yakaladık, moral açısından çok iyi bir anda geldi.' diye konuştu.

İkinci yarıya iyi başladıklarını kaydeden Hikmet Karaman, 'İkinci yarı iki direkten dönen topumuz ve baskımız var. Belki goller önce gelse son 5 dakikaya rahat girebilirdik. 2-1'i bulduğumuz anda Oboabona'nın başına darbe alması ve oyundan çıkmak istemesi, 3-4 dakika bocalamamız... Oyuncuların bireysel inisiyatif alması gereken yerde istediğimizi yapamadık. İkinci golde rakipten daha kontrollüyüz ama hata yaptık. Son 5 dakikada 2-1 öndeyken takım defansını iyi yapmalıydık. Bugün onu yaşadık.' ifadelerini kullandı.

Adanaspor'un farklı bir takım olduğuna dikkati çeken Karaman, 'Bu karşılaşmanın zorluğunu biliyorduk ve hedef maçımızdı. Bizim için yukarı tutunma maçıydı, önemli bir şansı kaçırdık. Önümüzdeki haftalarda dışarıda oynayacağımız maçlarda alacağımız galibiyetler bizi yukarı sıçrama noktasına yeniden getirecektir. Bunu başarmak zorundayız.' şeklinde görüşlerini aktardı.

- Adanaspor cephesi

Adanaspor Teknik Direktörü Krunoslav Jurcic ise maçın zorluk derecesini bilerek hazırlandıklarını belirtti.

Maça iyi başladıklarını vurgulayan Jurcic, 'Bir puan çok önemli. Öz güven eksikliğimizi gidermek için iyi bir puan kazandık.' şeklinde konuştu.

Maçın ilk yarısının kendileri açısından daha iyi olduğuna dikkati çeken Jurcic, 'İlk yarı iyi oynadık, daha fazla gol bulup maçı çözebilirdik. İkinci yarı ise rakibimiz gücünü gösterdi. Skoru, iyi oyunlarıyla çevirdiler. Maalesef ikinci yarıda oyuncularımızda eksiklik oldu. Her şeye rağmen pozitif geri dönüş gösterdiler ve önemli bir puan aldık.' ifadelerini kullandı.

Güneysu Spor Süper Lig’e yükseldi Güneysu Spor Süper Lig’e yükseldi

Jurcic, alınan puanın gelecek maçlara olumlu yansıyacağını da sözlerine ekledi.

Editör: Haber Merkezi