ÇAYKUR, 2024 yaş çay sezonunda fabrikalarda istihdam etmek üzere 930 beden işçisi, 70 eksper, 55 engelli ve 17 eski hükümlü statüsünde olmak üzere toplam 1072 mevsimlik işçi alımı yapacak.

RİZE’DE BAŞVURULARA YOĞUN İLGİ
Rize’de 665 beden işçisi, 40 eksper, 45 engelli ve 10 eski hükümlü olmak üzere toplam 760 mevsimlik işçinin alınacağı başvurulara yoğun ilgi gösterildi. Bu yoğun ilgi, bölgedeki işsizliğin yüksek olduğunu ve ÇAYKUR'da çalışmanın ne kadar cazip olduğunu gösteriyor.

5. Kattan Düşen Kadın Ağır Yaralandı 5. Kattan Düşen Kadın Ağır Yaralandı

ÇAYKUR’DA BAŞVURU SONUÇLARI
ÇAYKUR işçi alımında başvurular 30 Nisan itibarıyla sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler kura çekimi tarihine çevrildi. 1072 kişinin istihdam edileceği kura çekimi 14 Mayıs Salı günü Rize Gençlik ve Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

ÇAYKUR’DA ÇALIŞMANIN AVANTAJI VE DEVANTAJI
ÇAYKUR'da çalışmanın düzgün çalışma saatleri, düzenli maaş, sosyal sigorta, yemek ve servis imkanı, iş güvencesi gibi birçok avantajı bulunuyor. Ancak bu avantajların yanında bir dezavantaj bulunuyor. Bu da 6 aylık çalışma süresi.

RİZE’DE İŞSİZLİK ORANI YÜKSEK
Rize'de işsizlik oranının oldukça yüksek olması nedeniyle birçok insanın iş bulmakta zorlanıyor.ÇAYKUR'un mevsimlik işçi alımı, bölgedeki işsizliğe bir nebze olsun katkıda bulunacağı tahmin ediliyor.

Muhabir: ENVER KALENDER