ASKF Rize Başkanlığı’nda 20 Ağustos 2017 tarihinde düzenlenen Olağanüstü Genel Kurulda mevcut başkan Ali Çelik ile TÜFAD Rize Şube Başkanı Bilal Karafazlıoğlu’nun yarıştığı kongreyi mevcut başkan Ali Çelik 30 oy farkla kazanmıştı. Seçimin ardından Karafazlıoğlu, seçimlerin mevzuata uygun şekilde yapılmadığını iddia ederek dava açmış, bu dava Genel Kurulda yapılan seçim ve alınan kararlar iptal edilmişti. 

ASKF Rize Başkanlığı ise Samsun Bölge Adliye Mahkemesi'ne itirazda bulunulmuş ve Samsun Bölge Adliye 1. Hukuk Dairesi itirazı esastan reddetmişti. Ardından Yargıtay’a da yapılan temyiz başvurusu reddedilerek karar kesinleşmiş oldu.

“7 YILDIR HUKUKSUZ SÜRECİN TEKRARLANDIĞI KARARA BAĞLANDI”
Konuyla ilgili Karafazlıoğlu, Türk adaletine her zaman güvendiklerini ve davalarında haklı olduklarını bildiklerini belirterek, "Yedi yıldır devam eden dava sürecinde hiçbir zaman adaletin doğru tecelli etmeyeceğinden en ufak bir kuşkumuz olmadı. İlgili kurumları hem yazıyla hem de sözlü olarak bilgilendirdik ve uyardık. Bizim davamız kesinlikle kişisel değil. Rize’de Kulüplerimizi bir araya getirecek, hedefi sadece amatör kulüplere hizmet olacak bir yönetimin iş başında olmasını istemektir. Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyon’ nun (ASKF) Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun 01/09/2021 tarihinde yapılan olağan genel kurulu ve bu genel kurulda alınan kararların yeniden İPTALİNE karar verilmiştir. Rize 1. Asliye Hukuk Mahkemesinin 2021/169 Esas ve 2023/225 Karar sayılı kararı ile iptal edilen son yapılan Rize Amatör Spor Kulüpleri Federasyon (ASKF) seçiminin geçersiz olduğu ve 7 yıldır hukuksuz sürecin tekrarlandığı karara bağlanmıştır. İlgili kurumlar sorumluluklarını yerine getirmediği takdirde şikayet ve hukuk mücadelemiz devam edecektir." dedi.

Muhabir: SONER KİRAZ