Rize-Trabzon arasında yolcu taşımacılığı hizmeti veren minibüs kooperatifi, kendilerine ait hizmet bölgesinde ‘korsan taşımacılık’ hizmeti yapıldığı iddiasıyla protesto eylemi gerçekleştirerek, seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı.

Yaklaşık 30 aracın katıldığı konvoyda, minibüs şoförleri haklarının gasp edilmesine tepki gösterdi.

“KORSAN TAŞIMACILIK YAPILMAKTADIR”
Konuyla ilgili Rize-Trabzon Minibüs Kooperatifi’nden yapılan açıklamada, “Bugün burada çözülemeyen ve daha da büyüyen sorunlarımızı kamuoyuna ve devletimizin yetkililerine bir kez daha duyurmak için toplanmış bulunuyoruz. Bilindiği gibi Rize Trabzon Güzergahı üzerinden Yolcu Taşımacılığı Hakkı Sadece Bizim "Rize-Trabzon Minibüs Kooperatifi’ne verilmiş bir haktır. Ancak bir anda sözde servis adına birileri çıkıp 7 ayrı servis aracı ile bize ait güzergahtan yolcu taşımacılığına başlamıştır. Bu yasalarımıza göre de suçtur. Yasada servis taşımacılığı tanımı bellidir. Servis taşımacılığı bir noktadan yolcusunu alıp gideceği yere kadar hiçbir yerden yolcu almadan taşıdığı insanları çalıştıkları kurum veya bir noktada bırakır. Yasaya rağmen bu servis araçları gidecekleri güzergâh boyunca yolcu taşıma minibüsleri gibi her duraktan yolcu almakta adeta dolmuşçuluk yapmaktadırlar. Yasalara rağmen bu servis sorumluları sorumluların gözünün önünde adeta korsan taşımacılık yapmaktadırlar.” denildi.

Rize’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı Rize’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

Muhabir: ENVER KALENDER