Alipaşa Plajı
Rize Merkeze 5 km. uzaklıkta bulunan Alipaşa Plajı, denize girmek isteyenlerin sezon içerisinde en çok tercih ettikleri yerlerden biridir. Suyunun temiz olması, kumsalının bulunması, belediye sosyal tesislerinin ve piknik alanlarının mevcut olmasından dolayı ziyaretçilerin memnun olduğu bir yerdir.

Plajda bay-bayan soyunma ve duş kabinlerinin olması, vatandaşların temiz, rahat bir ortamda deniz, kum ve güneşten yararlanması için gerekli olanaklar mevcuttur. Plajın içerisinde yer alan çardaklarda ailelerin gelip rahatça piknik yapmaları da mümkündür.

Rize'de Termal Turizm Rize'de Termal Turizm

Hamidiye Plajı
Hamidiye Plajı, Rize merkeze 41 km. uzaklıkta bulunan Pazar ilçesinin yaklaşık 2 km. doğu kısmında, Kaçkar Devlet Hastanesi'nin önünde yer almaktadır. Fırtına deresinin denize döküldüğü yere yakın olan plajın bazı yerleri kumsal olup plajın geneli kayalıktır. Bölgenin en büyük plajlarından biri olan Hamidiye Plajında kafe, yiyecek ve içecek hizmetleri az da olsa bulunmaktadır.

Kemerköy Plajı
Kemerköy Plajı, Rize Merkeze 20 km. uzaklıkta bulunan Çayeli ilçe merkezinin doğu kısmında yer almaktadır. Çayeli tünelinin ön kısmında yer alan plaj uzunluğu ile dikkat çekmektedir. Genellikle ince taşlardan oluşan plajın suyu son derece temizdir. Plajda son dönemlerde kafe, yiyecek ve içecek hizmetleri de verilmeye başlanmıştır.

Limanköy Aile Plajı
Karadeniz'de büyük emekler sonucu yeni plajlar yapılarak deniz turizmi yeniden açılmıştır. Bunların başını çeken Limanköy Aile Plajı'nda 3.000 kişilik kapasiteyle, batıda bulunan plajlar gibi tüm sosyal faliyetler yapılmaktadır.

Çayeli'ne 4km. Rize'ye 12 km. uzaklıkta bulunan Çayeli Limanköy Aile Plajı, kumsalıyla birlikte 5.000 metrekare bir alanda kurulmuştur. Rize Çayeli arasında bulunan Limanköy Aile Plajında; su sporları olarak jet ski, su kayağı, muz banana ve dalış okulu mevcuttur. Bu plaj, yılın 365 günü açık kafe restoran ve dalış okulu olarak hizmet vermektedir.

Sarayköy Plajı
Rize İyidere sınırları içerisinde bulunan plaj, merkeze 14 km. uzaklıktadır. Bu plajda bir kafe bulunmaktadır. Plajın suyu temiz olup, kumsaldan daha çok taş ve çakıldan oluşmaktadır. Şezlong, su bisikleti, jetski vb. aktivitelerin yer almasından dolayı oldukça ilgi çekici bir plajdır.

Editör: Haber Merkezi