Yarışmada dereceye giren Akbayrak, "Türkiye'yi güzellik, zarafet, vizyon ve donanım bütünlüğü ile temsil etmek benim için gurur verici," sözleriyle duygularını ifade etti.

Tutku Akbayrak, İstanbul doğumlu olup, Rize'nin Pazar ilçesinden gelmektedir. Atatürk Üniversitesi'nde Radyo Televizyon ve Sinema bölümünden mezun olan Akbayrak, sunuculuk, spikerlik ve oyunculuk alanlarında da eğitim ve sertifikalara sahip. Ayrıca İngilizce dilinde akıcı bir şekilde konuşabiliyor.

I M G 8115

Kariyerine reklam projeleriyle adım atan Akbayrak, şimdi ise ünlü modacıların defilelerinde boy göstermeye hazırlanıyor. Bu yaz gerçekleşecek bir sinema filmi projesinde başrolü paylaşacağı ana karakterle izleyici karşısına çıkacak. Ayrıca, Türkiye'yi yurt dışında temsil etmek ve senaryo yazmak gibi hedefleri bulunuyor.

Tutku Akbayrak, doğayı ve yeni kültürleri keşfetmeyi çok sevdiğini, doğa ve kültür gezilerinin ilgi alanları arasında olduğunu belirtiyor. Gençleri destekleyip, sosyal sorumluluk projelerinde daha güçlü ve faydalı işler yapmayı ve kendi projelerini hayata geçirmeyi amaçladığını dile getiriyor.

I M G 8290

"Özgün olan her zaman kazanır" diyen Akbayrak, Türkiye'nin güzellik ve zarafetini dünya sahnesine taşımak için azimle çalışmaya devam ediyor.

I M G 5024

Whatsapp Image 2024 06 26 At 16.13.45

Muhabir: ENVER KALENDER