Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de

Partisinin Rize, Bayburt ve Gümüşhane`deki kongrelerine katılmak için bölgeye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma gecesini geçirdiği Güneysu İlçesi Merkez Mahallesi`ndeki konutundan saat 11.45 sıralarında ayrıldı. İlçede kendisini bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan,  daha sonra bölgedeki bazı yatırımları incelemek üzere Güneysu Futbol Sahası`ndaki helikopterle havalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan`a Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize Valisi Erdoğan Bektaş da eşlik etti. Helikopterin havalanacağı sırada çevrede toplanan çocuklar ve kalabalık cep telefonuyla da görüntü almaya çalıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yenişehir Kapalı Spor Salonu`nda düzenlenen AK Parti Rize Olağan Kongresi`ne katıldı. Erdoğan`a, eşi Emine Erdoğan`ın yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, Hayati Yazıcı, Mahir Ünal, Çiğdem Karaaslan ve Ravza Kavakçı Kan eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de

Görevlerini hakkıyla ifa etmek için çalıştıklarını ancak içerden ve dışarıdan saldırılara maruz kaldıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle dedi: `Bu saldırılar şahsımıza ve partimize değil ülkemize ve milletimizedir.  Vesayet güçlerinin türlü oyunlarından darbe girişimlerine kadar tüm saldırılara merhum Mehmet Akif`in şu ifadelerindeki ruhla karşı koyuyoruz. Ne diyor? `Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz. Bu yol ki hak yoludur, dönme bilmeyiz yürürüz` Gerçek bu. Türkiye güçlendikçe ülkemize ve bizlere olan hücumların şiddeti de artıyor. Norveç`de ki NATO tatbikatında sergilenen terbiyesizliği sizlerde takip ettiniz. Bazı yanlışlar vardır ki onları aptallar değil ancak alçaklar yapar. Buda böyle bir hadisedir. Şahsımı ve Cumhuriyeti Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk`ü hedef alan bu terbiyesizliği NATO içerisinde bir süredir müsaade etiğimiz çarpık bir bakış açısının dışa vurumu olarak anlıyorum. Suriye`den ülkemize yönelik tehditlerin zirveye çıktığı bir dönemde  füze savunma sistemlerini geliştirerek Türkiye`ye yönelik bir saldırı durumunda harekete geçilmeyeceği intibasını veren NATO`nun güvenilirliği tüm üye ülkeler nezdinde sorgulanabilir hale gelmiştir. Biz kendi güvenliğimizi sağlamak için Rusya`dan S-400 hava savunma sistemleri almaya kalktığımızda ittifakın önde gelen kimi ülkeleri bakımından ortaya konan tepkide bu çarpıkları teyit eder mahiyettedir. Daha önce aynı sistemin bir alt sürümünü satın alan Yunanistan, Bulgaristan, Slovakya bunlara ses çıkarmayanlar nasıl oluyor da Türkiye`ye ses çıkarıyorlar?`

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize de

Türkiye`nin çok uzak olmayan bir gelecekte kendi hava savunma sistemlerinin kuracağını kaydeden Erdoğan, `Daha çok şeyler yapılacak. Kıbrıs Barış Harekatı`nda bize telsiz vermediler. Ama biz ASELSAN`ı kurduk. Şimdi bu ASELSAN tüm elektronik cihazlarda hamdolsun dünyada belli bir yere ulaştı. Türkiye çok uzak olmayan bir gelecekte kendi hava savunma sistemlerini kuracak ve bunları da dostlarıyla paylaşacaktır. Şimdi inşallah bunların çok ağır tonajlı çalışması yapılıyor. Bunlar bittiğinde zaten şok olacaklar. Kimsenin bizi elindeki teknoloji gücüyle tehdit etmesine boyun eğecek değiliz. Ülkemizde yürütülen tüm savunma sanayi ve ileri teknoloji projeleri Cumhurbaşkanı olarak şahsi himayem altındadır. Kaybedilecek bir dakikamız, heba edilecek tek bir damla alın terimiz de, çöpe atılacak tek bir projemiz de yoktur` dedi.