Çarkıruba Şelalesine Nasıl Gidilir?

Çarkıruba Şelalesine Nasıl Gidilir?

  • 1
  • 0

Çarkıruba Şelalesi ve çevresi, Rize'nin doğal güzelliklerini keşfetmek isteyenler için mükemmel bir seçenektir. Doğanın kucağında huzur bulmak ve eşsiz manzaraların tadını çıkarmak isteyenler için bu bölge, unutulmaz bir deneyim sunar.

Peki Çarkıruba şelalesi nerededir Çarkıruba şelalesine nasıl gidilir? Çarkıruba şelalesi etrafında imkanlar nelerdir Çarkıruba şelalesinde hangi aktiviteleri yapabilirsiniz Çarkıruba şelalesinin rakım bilgileri nedir? Çarkıruba şelalesinin özellikleri nelerdir? Çarkıruba Şelalesi dair bütün bu bilgileri deneyimleyerek sizlere aktarıyoruz.

Rize'nin doğal güzelliklerle dolu şirin ilçesi Çamlıhemşin'e bağlı, adıyla da bilinen Çarkıruba Şelalesi, şehir merkezine yaklaşık 130 km uzaklıkta bulunuyor ve ulaşımı E-70 Karayolu üzerinden sağlanmaktadır.

1656 metre rakımıyla yükseklerde bulunan bu şelale, "Komati Şelalesi" olarak da bilinir. Sislerin arasından süzülen sularıyla büyüleyici manzaralar sunar, adeta incilerin serpildiği bir tabloyu andırır.

Çarkıruba Şelalesi çevresi, rengarenk kır çiçekleri ile süslüdür ve buraya yapılan ziyaretler sırasında yakındaki Komati Yaylası da keşfedilebilir. Ayrıca doğa tutkunları için harika bir seçenek olan Eğrisu Yaylası, doğa yürüyüşleri için ideal bir rotadır.

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Rize'de ilk çay fabrikası hangi yıl faaliyete geçmiştir?

Yorum Yap