Çay Cüzdanı Bulunan Emekliler İkramiye Alabilecek mi?

Çay Cüzdanı Bulunan Emekliler İkramiye Alabilecek mi?

  • 0
  • 0

Cumhuriyet'in 100. yılına özel yapılan 5 bin TL ikramiye ödemeleri, 11-14 Kasım tarihleri arasında çalışmayan emeklilere dağıtıldı. Ancak, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) ve Rize'de çay cüdanı bulunan emekliler ise bu ödemeden faydalanamadı.

5 bin TL emekli ikramiyesi ödemeleri 12.2 milyon çalışmayan emeklinin hesabına yatırıldı. Emekli olup çalışmaya devam eden vatandaşların kapsam dışında bırakıldığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı emekli ikramiyeleri tek seferlik olarak ödendi.

SGK ödemeleri 11-12-13 Kasım'da, Bağkur ödemeleri 14 Kasım'da yapıldı. Dul ve yetimlere ise bu tutarın aylıktaki hisseye göre yapılması 11 Kasım gününden itibaren yapıldı.

KABİN'DE GÜNDEME GELMESİ BEKLENİYOR!

ÇKS kaydı olan emekliler için 5 bin TL ikramiye ödemeleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla, ÇKS kaydı bulunan emekli çiftçilere yönelik bir düzenleme yapılması gündeme geldi.

20 Kasım Pazartesi günü Ankara Beştepe'de gerçekleştirilecek Kabine Toplantısı'nda çiftçilere yönelik 5 bin TL emekli ikramiyesinin gündeme gelmesi bekleniyor. Bu toplantıda, ÇKS kaydı olan emekli çiftçilere yönelik bir düzenleme veya ikinci bir ödeme yapılması bekleniyor.

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Yorum Yap