CNN’den Rize’nin Doğal Güzelliklerine Övgü

CNN’den Rize’nin Doğal Güzelliklerine Övgü

  • 0
  • 0

ABD merkezli medya şirketi CNN, Türkiye'nin Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Rize, Trabzon, Amasra ve Safranbolu'nun birçok noktada tarihi ve doğal güzellikler barındırdığı belirtildi.

ABD merkezli medya şirketi, Turistik Karadeniz şehirlerini detaylı bir şekilde ele aldı. Safranbolu'dan Trabzon'a, Uzungöl'den Rize'ye kadar 6 farklı noktada, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerine vurgu yapıldı.

Karadeniz Bölgesi'nin "olağanüstü derecede güzellikler" barındırdığı belirtildi.

"Türkiye'nin Karadeniz kıyısı: Zamanda geriye doğru destansı bir yolculuk" başlıklı özel içerikte, henüz az sayıda uluslararası gezginin söz konusu bölgeyi ziyaret ettiği kaydedildi.

Rize: Dünyanın çay başkenti

Rize'nin, Karadeniz kıyısının en çok ziyaret edilen şehirleri arasında yer aldığına işaret edildi. Çamlıhemşin ilçesinin, biyoçeşitliliğin öne çıktığı bir yer olduğu ve dağlarda turistlere yerel yaşamı keşfetme şansı sunduğu belirtildi.

Dünya çay üretiminin yüzde 10'u Rize'de

Rize ile ilgili olarak, şunlar aktarıldı: Rize, dünya üretiminin yüzde 10'unu oluşturduğu tahmin edilen çay üretimiyle ünlü. Çoğu Türkiye'de içiliyor. Bu da Türkiye'yi, dünyanın önde gelen çay tüketicisi yapıyor” 

Ayrıca, macera tutkunlarının, Fırtına Deresi'nde rafting yapma imkanına sahip olduğu da anımsatıldı.

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Ç. Rizespor, Atatürk Stadyumu'ndaki son maçında hangi takımı yenmiştir?

Yorum Yap