Rize Valiliği ve Belediye Başkanlığı’nın himayelerinde; Ankara Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından 2-5 Mayıs tarihleri arasında Millet Bahçesi’nde Rize Günleri etkinliği düzenlenecek. Rize’de çay tarımının 100’üncü yılı, Turizm ve Lojistik Demiryolu, Gastronomi ve Pastacılık, Sıfır Atık, Dört Mevsim Rize ve İklim Dostu Rize temalarının vurgulanacağı kapsamlı Rize Günleri’nde kent her yönüyle tanıtılacak.  

GÖRKEMLİ AÇILIŞ DÜZENLENECEK
Ankara Rize Günleri etkinlikleri için görkemli açılış töreni düzenlenecek. 2 Mayıs Perşembe Günü Saat 14.00’da Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenecek törenle Rize Günleri için açılış programı gerçekleştirilecek. Açılış konuşmaları, halk oyunları gösterileri, Rize Bezi defilesi, Çayın İklimi Seremonisi, çay bardağı şeklinde pastanın kesiminin gerçekleştirileceği etkinliklerde, açılış kurdelesi yerine oluşturulacak çay bahçesinde çay makasları ile hasat yapılacak. Bu yılın ilk çay hasadı protokolün katılımı ile Ankara’dan yapılmış olacak. 

Rizeli Belediye Başkanlarına Önemli Görev Rizeli Belediye Başkanlarına Önemli Görev

“BAŞKENT’TE İZ BIRAKMAYA GELİYORUZ”
RİDEF Genel Başkanı Muammer Bostan: “Başkent’e iz, gönüllerde Rize bırakmaya geliyoruz. Rize Günleri’nde, Milli Mücadelenin Karargahı, Cumhuriyet’in Başkentine iz, gönüllerde Rize bırakmaya geliyoruz. Tüm Ankaralıları şölenimize bekliyoruz” dedi. 

Whatsapp Image 2024 04 30 At 09.03.09 (2)

Whatsapp Image 2024 04 30 At 09.03.09 (4)

Whatsapp Image 2024 04 30 At 09.03.09 (5)

Muhabir: KÜBRA BÜYÜK