Çalışmalar kapsamında Sis, Kervansaray, Altıparmak, Elif Otel ve Yazıcı Apart tapu malikleri ile yeni yapılan konaklama birimleri için anlaşma sağlandı. Eski otel mülkiyetleri hazineye devredildi. 5 otelin yıkımına Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından başlandı.

1600 araçlık çevreci otoparkın ise inşaatı tamamlanmak üzere. Yöresel mimariye uygun yeni yapılar inşa ediliyor. Betonlaşmış eski görünüm ortadan kalkıyor. Çalışmaların sonunda, Ayder Yaylası'nın doğal güzelliği korunarak turizm altyapısı modernleşecek. 

Ayder Yaylası'nda yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarının yakın bir tarihte tamamlanması bekleniyor. Çevre dostu otoparkın tam anlamıyla hizmet vermesiyle Ayder Yaylası tamamen yayalara kalacak.

Ayder Yaylası'nın geleceği için umut vadeden bu kentsel dönüşüm çalışmaları, bölgenin turizm potansiyelini de önemli ölçüde artıracağı öngörülüyor.

O Kulübün Başkanı Gemileri Yaktı: Takımın Adını Fındıklı FK Yapacağım O Kulübün Başkanı Gemileri Yaktı: Takımın Adını Fındıklı FK Yapacağım


 

Muhabir: ENVER KALENDER