Rize’de yaşayan her bir vatandaşa ulaşmak için gece gündüz çalışan Başkan Adayı Cemil Çolak  Rize merkez tophane ve çorapçılar mahallerindeki vatandaşlar ile beraber oldu.

Her yerde olduğu gibi buradada mahalle sakinlerinin Yeniden Refah Partisi ekibine karşı ilgi ve teveccüh ile karşılaştı. Çolak konuşmalarında Merhum Erbakan Hocadan bu yana yaşamımdaki tüm tecrübelerimi işinde ehli ekibim ile birlikte Rize’ye yansıtacağını ve özellikle Şehrimizin sorunlarının çözümü için planladığımız elimizde birçok projeler olduğunu söyledi.

‘’Rize’de 150 bin ile 200 bin ton arasında önemli bir Narenciye potansiyeli var ve bu potansiyelin büyük bir kısmı memleketimizde heba oluyor, ya dalında bırakılıyor ya da yere düşerek çürümeye terk ediliyor. Rize’deki bu potansiyeli harekete geçirecek birçok projemizden biri olan narenciye işleme tesisini kurup Rize’ye bir katma değer oluşturacağız. Bu yatırımla Rize’de ki sorunların en başında gelen istihdam sorununun çüzümünde ve Rize Ekonomisinin gelişiminde önemli katkı sağlamış olacağız.’’ dedi.

Çolak bir başka projesi olan Aş Evi projesi ile de ‘’yine önemli bir eksiklik olan özellikle ilimizde var olan 20 bin yakın üniversite öğrencisi potansiyelinin içerisinde maddi olarak zor durumda olan öğrencilerin rahatlıkla yemeklerini yiyebilecekleri bir yer oluşturup inşallah genç kardeşlerimizinde duasını alacağız ‘’dedi.

Bu hizmetleri  bir vakıf çatısı altında aşevi projesi ile  bizzat kendisinin takip edeceğini gerekli yerlerden maddi kaynakları toparlayacağını söyleyerek sözlerine devam etti.

Çolak ‘’Rize’ de geçmişde birçok güzel hizmetler yapılmıştır bunlara teşekkür ediyorum kimseye bir sözüm yok ama Cumhurbaşkanımızın Rize’de yeterli derecede değerlendirilmediğini düşünüyorum. Evet Rize’de görsele hitap eden birkaç noktada bir şeyler yapılmıştır ama Rize’nin asıl sorununun ekmek sorunu yani istihdam sorunu olduğunu bunu da son yıllarda Rize’den 5 bin kişinin göç etmesinde görüyoruz. Bu durum devam ettiği taktirde ilimizde göç  sürmeye devam edecek şehrimizin nüfus sayısında azalma olacak ve akabinde nüfus sayısına orantılı olarak özellikle merkezden gelecek olan gelirlerdede düşme olacaktır.Bunun sonucu ekonomiye yansıyacak esnafımız zor duruma kalacak, vatandaşlarımız sıkıntı yaşayacaktır. Ben içinizden biri olarak rozeti takmadan, partizanlık yapmadan abi kardeş olgusu ile kibirlenmeden Halka hizmet Hakka hizmet anlayışıyle herkesin derdini dinleyerek adamın adamına hizmet ettiği değil eşit olarak herkese hizmet etmek isteyen bir belediye başkan adayıyım. İş başına geldiğim. Belediyenin tüm işlerinde şeffaf halka açık bir şekilde yapacağım özellikle belediye çalışanlarınında geç kalmış haklarını biran önce teslim edeceğim’’ diye söyledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ