Bişektomi Nedir?
Bişektomi yanaklarda bulunan fazla yağların ameliyat ile alınmasına denilmektedir. Yüzün çok daha iyi bir görünüm kazanılmasına sağlamak amacıyla yapılan bişektomi aynı zamanda yanak cerrahisi olarak da bilinir. Bişektomi ameliyatı ile çok daha belirgin elmacık kemikleri oluşturulabilir. Bununla beraber kişiler ince bir yüz hattına sahip olur.

Uzmanından Bahar Alerjisi Uyarısı Uzmanından Bahar Alerjisi Uyarısı

Bişektomi Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Bişektomi yanakta küçük bir kesi açar. Bu kesi üzerinden yanak içerisine müdahale eder. Hasta isterse lokal anestezi de uygulanabilir. Anestezi uygulandıktan sonra cerrah yanağın içerisine forseps ile doğal bir görünüm verebilmek amacıyla yağ dokusunun torbalarını kaldırmaktadır. Yağ torbaları çıkardıktan sonra yaraya dikiş atılır. Bu işlem her iki yana da uygulanır. Ameliyat ortalama 30 dakika ila 45 dakika arasında sürmektedir.

Kimler Bişektomi Yaptırabilir?
Bişektomi ameliyatı için yuvarlak bir yüze sahip olmak gerekir. Yanaklarda bulunan fazla yağların alınabilmesi için hastanın 18 yaşından büyük olması gerekir. Hem erkek hem de kadınlara uygulanabilir. 45 yaşın üzerinde, obez olan ya da aşırı kilolu olan hastalara önerilmez.

Yanak İnceltme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yanakların iç kısmından ya torbalarının alınabilmesi için yapılan bişektomi ameliyatında hem lokal anestezi hem de genel anestezi uygulanabilmektedir. Cerrah bişektomi ameliyatı için yanak içerisine küçük bir kesi açmaktadır. Forseps aracılığıyla doğal bir görünüm verilebilmektedir. Ameliyatın tam etkisi görülebilmesi için en az altı ay geçmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty) Nedir?
Karın germe ameliyatım mini ve tam ameliyat olarak farklı teknikler şeklinde uygulana bilen bir operasyondur. Genel anestezi altında yapılan karın germe ameliyatı karnın düz bir şekilde olabilmesi adına uygulanır. 

Doğumdan sonra ya da hızlı kilo verme gibi durumlarda derede sarkma görülebilmektedir. Sarkma sebebiyle ortaya çıkan fazla deri görüntüsünü karın germe ameliyatı ile düzeltmek mümkündür. Bu anlamda vücuttan fazla deri ve yağ uzaklaştırılmış olur.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır? Kimlere Uygulanır?
Alt göbek bölgesinde bulunan karın bölgesinde fazla deri veya oluşumu bir süre sonra kişileri rahatsız edebilir. Bu durumun önüne geçebilmek adına karın germe ameliyatı tercih edilmektedir. Bu ameliyat sabit kiloda ve sağlıklı olan kadın ve erkekler için uygun bir ameliyattır. 
Karın gerdirme ameliyatı için bir dizi işlem gerekmektedir. Ameliyattan önce her detay doktorla görüşülmelidir. Ameliyat öncesinde karın germe ameliyatı fiyatlar için doktor ile detaylı bir görüşme yapmak gerekir. Göbek sıkıştırma ve karın sarkmasının azaltılması için tercih edilen bir yöntemdir.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süreci
Karın germe ameliyatlarında dikkat edilmesi gereken belirli hususlar vardır. Ameliyattan sonra iyileşme sürecinde sigara içmek kan akışını azaltır. Bu anlamda iyileşme sürecine de olumsuz etkilemektedir. Çünkü doku hasarını artırır. Sigara karın germe ameliyatı öncesinde ve sonrasında mutlaka bırakılmalıdır. 
Aşırı kilolu olan kişilerin kilo vermesi de önerilir. Ameliyat sonrasında kanamayı arttıran anti inflamatuar ilaçlardan uzak durmak gerekir. Ameliyat öncesinde karın germe ameliyatı fiyatları da detaylı bir şekilde görüşülmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları
Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatında da fiyatları etkileyen belirli hususlar bulunmaktadır. Uygulanan teknik, karın germe ameliyatı türü ya da hastaneye göre karın germe ameliyatı fiyatları değişiklik gösterecektir. Kişinin yaşı, sağlık durumu ve genetiği gibi durumlarda fiyatı etkileyen faktörler arasında yer alır. Net bir fiyat almak için doktorla görüşme yapmak gerekir.

Editör: Haber Merkezi