Rize İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Çayeli Bakır İşletmeleri personeline yönelik kanser tarama eğitim verilerek, ücretsiz kanser tarama programlarına kendileri ve aileleri için bilgilendirme yapıldı.

Çayeli İlçe Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda 4 gün boyunca 8 oturumda 300 kişiye yönelik düzenlenen eğitim verilmiştir. Ayrıca eğitim sonrasında yaş aralığındaki kişilerin kanser taramaları yapılmıştır.

Kalp Krizi Geçiren Rizeli Genç, Hayatını Kaybetti Kalp Krizi Geçiren Rizeli Genç, Hayatını Kaybetti

Rize İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Tepe, “Bakanlığımızın sağlık politikaları kapsamında ülke genelinde ve ilimizde toplum tabanlı kanser taramaları olarak meme, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal (kalın bağırsak) kanserleri erken teşhis edilip tedavi sürecinin başlatılması için tarama işlemleri yapılmaktadır.” dedi.

Tepe, Rize olarak 2024 yılını kanser tarama çalışmalarında altın yıl ilan ettiklerini hatırlatarak, yapılan farkındalık faaliyetlerinde destek olan Çayeli Bakır İşletmelerine teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. 


Ayrıca; kanserde erken teşhisin çok önemli olduğunu söyleyen Tepe, “Tarama gurubundaki tüm vatandaşlarımızı ücretsiz kanser taramalarını yaptırmaları için sağlık tesislerine bekliyoruz.” diye konuştu.

Editör: SONER KİRAZ