Geçtiğimiz hafta sonu yapılan genel kurulundan ardından yeniden CHP Rize İl Başkanı seçilen Saltuk Deniz, yaklaşan yerel seçimler öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Parti olarak Rize'deki yükselişlerini sürdürmek istediklerini belirten Deniz, '2023 seçimlerinde Rize'den 46 yıl sonra ilk defa CHP milletvekili çıkardı. Bu çok önemli bir gelişme insanların da toplumsal ve siyasal hafızlarında yer edindi. 25 yıla yakın bir süreden sonra Fındıklı Belediye Başkanlığı seçimi kazanıldı. Ayrıca AKP üç yerde daha seçimi MHP'ye kaybetti. Siyasal süreç içerisine baktığımı zaman zaten Rize'de AKP'nin gerilediğini görüyoruz. Yerel seçimlerde başlayan gerileme bunun en pik noktası olarak da milletvekili seçimlerinde yaşanan olaydır. Bunların hepsini bir arada tuttuğunuz zaman genel havanın dışında baktığınız zaman Rize'de muhalefet olarak ciddi bir moral yüksekliğinin olduğunu görüyoruz.' dedi.

Rize'de 16 Yaşındaki Ömer Talha Hayatını Kaybetti Rize'de 16 Yaşındaki Ömer Talha Hayatını Kaybetti

'Alabileceğimiz 5'e Yakın İlçemiz Var'
Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlerde belediye sayılarını artırmayı hedeflediklerini dile getiren Deniz, 'Şu anda alınabileceğini düşündüğümüz 5'e yakın ilçemiz var. Bunların üzerine çalışma yapacağız. Başka yerlerde de AKP'nin kaybetmesi noktasında birlikte yola çıktığımız yan yana siyaset yapmak alışkanlığını edinmiş olduğumuz diğer partilerdeki arkadaşlarımızla başka yerlerde ittifak olmasa da biz Rize yerelinde ittifak yapacağımızı düşünüyoruz. Öyle olacağına da inanıyoruz. Bizim kazanmayı düşünmüş olduğumuz 5 ilçenin dışında geriye kalan 7 ilçenin tümünde de diğer paydaşlarımızla beraber ortak yapacağımız çalışmalarla buralardaki belediyelerin AKP'nin elinden alma sürecini ortak bir strateji hedefliyoruz.' diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi