Deniz yaptığı yazılı açıklamada, 2024 yılı yaş çay alım kampanyasının 4 Mayıs itibariyle başladığını hatırlatarak, "Aradan 3 gün geçmesine rağmen yaş çay alım fiyatının açıklanmamış olması kabul edilemez. Yaş çay alım fiyatını açıklayın, üreticiyi bezdirmeyin" dedi.

Son 5 yıla bakıldığında yaş çay alım fiyatının kampanya başlamadan ya da aynı gün açıklandığı kaydeden Deniz, şunları söyledi:

Rize’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı Rize’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlandı

"Yaş çay alım fiyatının kampanya başlamış olmasına rağmen henüz açıklanmamış olması üreticiyi özel sektörün insafına terk etmek demektir. Nitekim bunun örneklerini de görmeye başlamış bulunuyoruz. Yaşanan büyük ekonomik kriz nedeniyle zaten sıkıntıda olan yaş çay müstahsilinin çayını ucuz fiyattan satmasına neden olan bu uygulamanızdan vazgeçerek yaş çay alım fiyatını özel sektör içinde geçerli olacak şekilde taban fiyat olarak en az 25 TL/kg ve desteklemeyi de 3 TL/kg olarak açıklayın."

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN