Deniz yaptığı açıklamada, 2 Haziran'da genel başkanları Özgür Özel'in katılımıyla gerçekleştirilen 'Çay Mitingi'nde yer alan herkese teşekkürlerini iletti. 

Mitingte herhangi bir parti bayrağı taşınmadığını belirten Deniz şunları söyledi:

"Katılımın çok olması bundan sonra artık kimse kendi kafasına göre iş yapamayacağının gösterilmesini sağlamıştır. Yaş çay alım fiyatının 25 TL olması ile ilgili taleplerimiz sürdürmeye devam edeceğiz. Çay üreticisinin uğramış olduğu haksızlığı dile getirmeye devam edeceğiz. Çayda sömürü sona erene kadar mücadeleye devam edeceğiz."

Rize’de Polisler Bayram Denetiminde Rize’de Polisler Bayram Denetiminde

ÇAYKUR'a Bayram Öncesi Çağrı

Deniz, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ÇAYKUR'un yaş çay alım bedellerini ödemesi yönünde çağrıda bulunarak, "Açıklanan yaş çay alım fiyatlarından dolayı mağdur edilen çay üreticilerimizin en azından Kurban Bayramı'na biraz daha rahat girmesini sağlanması için yaş çay alım bedellerini bayramdan önce ödeyiniz. Kurban Bayramı'ndan önce ödeyiniz ki mağdur edilen çay üreticilerimiz biraz nefes alsınlar. Bir kez daha ÇAYKUR yetkililerine sesleniyoruz: Yaş çay alım bedellerini Kurban Bayramı’ndan önce ödeyiniz." diye konuştu.

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN