Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Gaziantep Valiliğinden İstanbul Valiliğine atanan Davut Gül, valilikte düzenlenen karşılama töreninin ardından görevine başladı. Törene, İstanbul Vali Yardımcısı Günay Öztürk, İstanbul İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu ve İstanbul İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş da katıldı.

'CUMHURBAŞKANIMIZIN TENSİPLERİYLE ŞEHİRLERİN SULTANI İSTANBUL'A ATANDIK'

İstanbul Valisi Davut Gül, '26 Ekim 2018 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığımız Gaziantep'imize, hizmet etme şerefine nail olduk. Kültür tarihimizde çok önemli bir yere sahip olan, Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini ateşleyen, her bir taşından ve toprağından kahramanlık hikayeleri fışkıran kadim şehir Gaziantep'e 4 buçuk yıl istekle, onurla, gururla hizmet ettik. Gaziantep'te varını paylaşmanın, hayırseverliğin, yardımlaşmanın, hasılı komşusu açken tok yatmamanın ne kadar önemli olduğuna şahit olduk. Gaziantep'te özellikle eğitim kurumları başta olmak üzere ihtiyaç bulunan bütün yatırımlarda hayırseverlerimizin elini taşın altına nasıl koyduğuna şahit olduk. Gaziantep'te belki de dünyaya örnek olabilecek bir model ile 'Gaziantep Modeli' ile, birlikte iş yapma kültürünün ne kadar önemsendiğine şahit olduk. Hizmet ettiğimiz 4 buçuk yılın ardından 5 Haziran 2023 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle şehirlerin sultanı İstanbul'a atandık. Bu sebeple valisi olmaktan gurur duyduğum Gaziantep'ten ayrılıp, Peygamber efendimizin hadislerine konu olan,

3 imparatorluğa başkentlik yapan, fetih edilmesi çağ açıp çağ kapatan, Tarihiyle, kültürüyle, sanayisiyle, ticaretiyle dünyanın ve Türkiye'nin en güzel, şehirlerinden biri olan İstanbul'da görevimizi ifa etmek için ziyaret ettiğimiz Eyüp Sultan ve Fatih Sultan Mehmet türbelerini ziyaret ederek bismillah dedik' dedi.

Editör: Haber Merkezi