Rize’de 5 yıllık çalışma sürecinde yapılan kentsel dönüşüm çalışmalarını anlatan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, yeni dönemde yapılacak olan kentsel dönüşüm projeleri hakkında açıklamada bulundu.

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, 5 yıllık dönemde Rize’de önemli kentsel dönüşüm çalışmalarına imza attıklarını ifade ederek, yeni dönemde de bu alanda çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Rize Yeni Sosyal Alanına Kavuşuyor Rize Yeni Sosyal Alanına Kavuşuyor

Rize Kentsel Dönüşüm

Rize’de 1. etap kentsel dönüşüm alanı olan Rize Belediye Bloklarını tamamladıklarını ifade eden Başkan Metin, “Yeni dönemde kentsel dönüşüm alanları bizi bekliyor. Rize’de 1. etap kentsel dönüşüm alanı olarak görülen alan Rize Belediye Blokları dediğimiz alandı, 2. etap ise Meteler kavşağından İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ne kadar olan yer. Şu anda burası rezerv alan diye ayrılmış, imar dondurulmuş, yeni dönemde burada faaliyete başlayacağız. Bir diğer kentsel dönüşüm alanımız Ağız ve Diş Hastanesi ile Dalyan arasındaki alan, böyle birçok noktalar var. Bunlar 3-5 ayda başlanacak dönüşümler değil, bu alanlarda saha taramalarının yapılması sonrası çalışmalar başlayacak” diye konuştu.

4641105D3854C85E7F12E4973A2B40Dc913C2645

Muhabir: KÜBRA BÜYÜK