Ak Parti İyidere İlçe teşkilatının iftar programına katılan son il genel meclis başkanı Sabit Karafazlı burada yaptığı konuşmada önemli değerlendirmelerde bulundu.

TFF Başkanlığına Rizeli Aday TFF Başkanlığına Rizeli Aday

Karafazlı, "Partimizin yetkili organları yerelden genele seçim sonuçları üzerinde sosyal, siyasal, ekonomi ile dünyadaki gelişmelerin Türkiye üzerindeki etkileri de dahil olmak üzere geniş çaplı bir değerlendirmede bulunacaklardır. İyidere olarak seçimlerde özveri ile bizimle kapı kapı dolaşan ana kademe, kadın ve gençlik kollarımıza teşekkür ediyorum. Köy ve mahalle başkanlarımıza, müşahit ile diğer görev alan arkadaşlarımıza en kalbi şükranlarımızı sunuyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde samimiyetle çalışmamızın sonucunda malum birincilikler ve rekorlar geldi. Emeği geçen başta sayın belediye başkanımız Saffet Mete olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Her zaman sağ duyusuna güvendiğim İyidere halkına ise teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. İyi ki varsınız" dedi.

Karafazlı gelen bir soru üzerine, "Aslında yasa gereği seçimden sonraki 5. Gün meclis toplanması gerekiyor. Şartların oluşmaması, tatil ve bayram nedeni ile Nisan ayının 15. Günü toplanacağı gibi gözüküyor. Yeni il genel meclisi 24 Ak Parti, 4 Chp ve 2 Mhp olmak üzere şekillenmiş durumdadır. Benim başkanlığıma sıra gelince bu sadece benim ukdemde olan bir şey değil. Partimizin karar mekanizmaları ile seçilen meclis üyesi arkadaşlarımızın teveccühüne bağlı. Bir yıl süre ile başkanlık yaptım. Bir dönem daha yapmak isterim. Bilgi, birikim ve tecrübemizi, samimiyet, şeffaflık, sevk ve idare ile temsiliyet kabiliyetimizi harmanlayarak çalışıp en azından ya da hiç olmaz ise birinci etap dediğimiz ilk 2 yılın başkanı olmak isterim. Şehrin batı yakasının bunu hak ettiğini de düşünüyorum. Artık değerlendirme kriterlerinin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorum. Liyakatin öne çıkacağına inanıyorum.  Halkı, esnafı, emekliyi, çiftçiyi, öğrenciyi, stk ‘ları, dernekleri yani toplumun tüm katmanlarını dinleyeceğiz, çözümler üretmeye çalışacağız. Öz eleştiri şart. Son olarak; “sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için sadece yaprak döktük.” Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız önderliğinde indiğimiz yerden kalkacak, küllerimizden yeniden doğacağız" diye konuştu.

Muhabir: YUSUF KÜÇÜKAYDIN