Rize’de Anne ve 2 Çocuğun Ölümüne Neden Olan Kaza Kamerada Rize’de Anne ve 2 Çocuğun Ölümüne Neden Olan Kaza Kamerada

Kocaeli Rizeliler Dernek Başkanı Osman Çakır, 4-7 Mayıs tarihleri arasında ilk kez gerçekleşecek olan Rize Tanıtım Günleri'ni kamuoyuna duyurarak tüm vatandaşları tanıtım günlerine davet etti. Kocaeli'nde ilk kez düzenlenecek olan Rize Tanıtım Günleri 4-7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Uluslararası Fuar Merkezi'nde misafirlerini ağırlayacak olan Rizeliler, vatandaşları halk oyunları ve sürpriz sanatçılarla buluşturacak. Kocaeli Rizeliler Derneği Osman Çakır, Rize Tanıtım Günleri öncesinde 4 gün sürecek olan etkinliği düzenlediği kahvaltılı programda kamuoyuna duyurdu.

Yahya Kaptan'da bulunan dernek binasında düzenlenen toplantıya Başkan Çakır'ın yanı sıra Rize Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Albayrak, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) Başkanı ve dernek yönetimi katılım sağladı. RİZE'DEN 18 ESNAF GELECEK Kocaeli Rizeliler Dernek Başkanı Osman Çakır, 'İlimizde ilk kez Rize Tanıtım Günleri'ni gerçekleştiriyoruz. Buna Kocaeli olarak ilk kez ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyoruz. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Uluslararası Fuar Merkezi'nde ayın 4'ünde saat 14.30'da açılışımız gerçekleşecek. Toplam 4 gün sürecek olan tanıtım günlerimizde yöresel sanatçılarımızı getirmeyi düşünüyoruz. Valilik, belediyeler, kaymakamlıklar, sanayi ve ticaret odaları, üniversite, halk eğitim merkezleri, kursiyerler, el sanatları ve diğer kurumlar da stantlarda yerini alacak. ÇAYKUR gelecek. Rize'den esnaf olarak 18 tane esnaf gelecek. Komisyonun belirlediği esnaf arkadaşlar gelecek, dışarıdan esnaf almadık. O yüzden bir panayır havasına dönüşmesin diye sayıyı da sınırlı tuttuk. Tüm halkımızı davet ediyoruz' şeklinde açıklamalarda bulundu.

ÇAYIN BAŞKENTİNDEN SANAYİNİN BAŞKENTİNE RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak ise, 'Rize Tanıtım Günleri'ni önemsiyoruz. Biz ilk olarak 1999'da İstanbul/Üsküdar'dan başlattık. Olumlu sonuçlarını alınca da bunu devam ettirdik. Bu tanıtım günlerinde Rize'ye ait bütün değerleri, folkloru ve kültürünün nasıl sergilendiğini gösterdik. Biz Rizeliyiz, ancak hepimiz başka illerde hayatımızı idame ettiriyoruz. Doğduğumuz yerin kültürünü bulunduğumuz illerde bu şekilde tanıtıyoruz. Kocaeli de hareketli bir ilimiz. 'Çayın Başkentinden Sanayinin Başkentine' sloganı da çok güzel olmuş. Tanıtım günlerine tüm vatandaşlarımızı da bekliyoruz. Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum' ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi