Özçelik yaptığı yazılı açıklamada, bir sefer de üreticinin lehine fiyat açıklanmasını dileyerek, şunları söyledi:

Motosikletle Bariyerlere Çarpan 2 Arkadaş Hayatını Kaybetti Motosikletle Bariyerlere Çarpan 2 Arkadaş Hayatını Kaybetti

"Bölgenin geçim kaynağı olan yaş çay fiyatının sezon açılmasına rağmen hala açıklanmamış olması, yetkililerin bu konuyu kulağından tuttuklarını gösteriyor. Üretici çay kesmeye başlamasına rağmen, yaş çay fiyatı belli değil. Cumhurbaşkanının memleketinde daha neleri göreceğiz"

Özçelik, yaş çay alım fiyatının 20 TL'nin üzerinde olması gerektiğini belirterek, "Ekonomik anlamda ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Geçtiğimiz yıl kuru çaya art arda yapılan toplamda yaklaşık yüzde 100 zama karşın yaş çay fiyatı artmadı. Kurnazlık yaptınız, üreticiyi ezdiniz. Bu yıl da aynı planı uygulamayın." diye konuştu.

"Bu şehirde miting yapacaksanız, çay fiyatını düzgün hesaplayacaksınız" diyen Özçelik, "Bu söylemimden bütün Rizeli vatandaşlarımız demek istediğimizi anlamıştır. Üreticinin beklentisini karşılamazsanız sonuçlarını mitinglerinizde görürsünüz. Üretici diyor ki: Bizi bankalara, özel sektöre, enflasyona, faize mahkum etmeyin. Bizim derdimize çare olun. İnşallah geçen sezon yapılan hatalar bu sezon yapılmaz" ifadelerini kullandı.

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN