IBAN’a Para Gönderirken Dikkat! IBAN’a Para Gönderirken Dikkat!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Evde Bakım Yardımı ödemelerinin Ramazan Bayramı dolayısıyla erken yapılacağını duyurdu. Bakan Göktaş, 561 bin vatandaş için toplam 4,2 milyar TL tutarında ödemenin yarın hesaplara yatırılacağını bildirdi.

2006 yılından bu yana engelli bireylerin aile yanında desteklenmesi amacıyla sunulan Evde Bakım Yardımı'nın, engellilerin aile birliği içinde kalmasına ve sosyal hayata entegrasyonuna katkı sağladığını vurgulayan Göktaş, bakanlığın engelli bireylerin temel haklarına erişimini sağlamak amacıyla hak temelli politikalar geliştirdiğini ifade etti.

Bakan Göktaş, ''Engelli vatandaşlarımızın aileleriyle birlikte yaşayarak aile birliğinin korunmasına ve güçlenmesine destek olmak amacıyla Evde Bakım Yardımı sağlıyoruz. Bu yardım, bakıma muhtaç tam bağımlı bireylerin bakımını üstlenen ailelerin desteklenmesine yöneliktir'' dedi.

Ayrıca, Bakan Göktaş, Evde Bakım Yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık 7.608 TL ödeme yapıldığını belirtti ve Ramazan Bayramı dolayısıyla ödemelerin erken yapılacağını duyurarak, bu ödemelerin tüm engelli vatandaşlara ve ailelerine hayırlı olmasını diledi. Bakanlığın, engellilik alanında hak temelli sosyal yardımların sürdürülebilirliği için çalışmalarına devam edeceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: HABER MERKEZİ