Rize Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından akülü tekerlekli sandalyelerin güç ikmalini sağlamak amacıyla, Rize şehir merkezinde 2 ayrı noktada Akü Dolum İstasyonu faaliyete geçirildi.
Akü Dolum İstasyonları sayesinde akülü sandalye kullanan vatandaşlar, en büyük korkularından biri olan yolda şarj bitmesi sorununu da artık yaşamayacak. Engelli vatandaşlarımız aynı anda 3 aracın şarj olabildiği sistemle sokakta seyir halindeyken bir süre mola vererek kısmi dolum yapıyor ve yollarına devam edebiliyorlar. Yolda akülerinin bitmesi endişesini taşıyan yürüme engelli vatandaşların hayatlarına daha fazla katkıda bulunacak bu projeyle, akülü araç kullanan engelliler daha rahat ve özgür gezebilecek.

İSTASYONLAR İKİ AYRI NOKTAYA YERLEŞTİRİLDİ
Rize şehir merkezinde bulunan 2 adet Akü Dolum İstasyonunun 1.'si Tuzcuoğlu Memişağa Parkı önüne yerleştirilirken, diğer 2. Dolum istasyonu ise Atatürk Caddesi güzergahı üzeri Ticaret Odası önüne yerleştirildi. Ayrıca istasyonlarda akülü aracın yanı sıra cep telefonları da şarj edilebiliyor.

Başkan Çiftçi: Çayeli Örnek İlçe Olacak Başkan Çiftçi: Çayeli Örnek İlçe OlacakHİZMETTEN YARARLANAN VATANDAŞLAR MEMNUN
Uygulamadan son derece memnun kalan engelli vatandaşlarımız yapmış oldukları açıklamada: ' Bu istasyonlar bize çok yardımcı oluyor. Artık sokakta gezerken istediğim zaman gelip akülü aracımı bu noktalarda doldurabileceğim. Daha önce şarj aleti taşıyorduk ve esnaflarımızın dükkanlarında şarj ediyorduk. Kullanımı gayet kolay kabloyu çek bırak sistemi ile şarjımızı yapıyor sonrasında kabloyu kendisi topluyor düğmeyle uğraşmıyoruz. Bu güzel hizmetin tüm belediyelere örnek olmasını isterim. Rize Belediyemizin duyarlılığından ve bizlere yönelik çalışmalarından çok memnunuz. Sokaklarda engelilere yönelik çalışmalar zaten yapıldı. Bu güzel hizmetten ötürü Rize Belediye Başkanımız Prof. Dr. Reşat Kasap ve ekibine teşekkür ederiz' şeklinde açıklamalarda bulundular.

Editör: Haber Merkezi