Başkan Rahmi Metin, gençlerin talep, beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yeni dönemde hayata geçirilecek hizmet, yatırım ve projelerini tanıttı.

KÜLTÜR SOKAĞI 
Bir “Kültür Sokağı” kuracaklarını söyleyen Metin, “İçerisinde ilkokul, ortaöğretim, lise akademileri, yapay zeka, kodlama atölyeleri, e-spor salonu, toplantı salonları, lokaller bulunacak bir Kültür Sokağı kurarak, gençlerimiz için önemli bir alan oluşturacağız” dedi.

Beş eski Rize evini değerlendireceklerini söyleyen Rahmi Metin, “Bunları değerlendireceğiz ve orası bir kültür sokağı olacak. Sanatçılarımızın da etkinliklerini gerçekleştirebilecekleri, sergiler açılabilecek, butik bir yer olacak. Rize için uğranılması gereken, ‘Aaa oraya da gidelim’ denilecek bir yeri var etmeye çalışıyoruz”

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.10.55

LOKALLER 
Yine bu yönde düşünce kuruluşu olan STK’lara yer tahsisi yapacaklarını da ifade eden Başkan Metin, “Çalışma noktaları ve 100 kişilik salonda konferans yapabilmeleri, daha lokal sohbet yapabilecekleri yerler oluşturacağız. Ayrıca öğretmenlerimize bir lokal yeri yapacağız. Muhtarlarımıza bir nokta oluşturacağız” 

SPORTİF FAALİYETLER 
Gençler için Isırlık’a giderken bir alanda macera park da kurulacağını ifaden eden Başkan Metin, “Bunun yanı sıra yeni bir gençlik merkezi kurmayı düşünüyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak ile de konuştuk. Yer tespiti için çalışıyoruz. Bu yatırım özellikle gençlerimize ve çocuklarımıza özel olacak” dedi. 

Whatsapp Image 2024 03 29 At 15.10.55 (1)

SAHİLDE GENÇLİK MERKEZİ 
Diğer projelerini de paylaşan Metin; “Sahilde bir nokta yakalamak istiyoruz. Orada fitness salonlarının, okçuluk atışlarının, jimnastik salonunun bulunduğu; gençlerin, kadınların kullanabileceği sportif alanların yer aldığı yeni bir mekanı ilimize kazandırmak istiyoruz”

Memişoğlu, Yaş Çay Taban Fiyatı İçin 35 TL Talep Etti Memişoğlu, Yaş Çay Taban Fiyatı İçin 35 TL Talep Etti

PARKLAR 
Rahmi Metin, “Bugüne kadar 40’a yakın parkı küçük küçük şekillendirmişiz. Yaptıklarımız var, yapacaklarımız var sokaklarda ve mahalle aralarında. Ama ben parkları, sahilde elimden geldiğince büyük yapmaya çalışıyorum. Yani çocuklar girince şaşırsın, hangisini önce değerlendireyim diye. Sadece bir salıncak, bir kaydırak değil; başka aparatlar da olsun istiyoruz. Tüm bu plan ve projeleri yeni dönemde hayata geçirmek için çalışacağız” diye konuştu.

Muhabir: SONER KİRAZ