Rize'de kiralık ev arayanlar, emlakçılar ve ilan sitelerinden araştırmalarda bulunuyor.

Yaşayacağınız evin hem sosyal yaşam alanlarına, hem de önemli merkezlere yakınlığı, günümüzde tercih edilirlik açısından oldukça önemlidir. Kiralayacağınız evin bu ve diğer kişisel tercihlerinize uygun olması, hayatınızı kolaylaştıracaktır. İşte Rize'de kiralık evler de bu noktada sizlere yardımcı olacak.

Rize'de ekonomik daire arayanlara
Rize'den ekonomik ev arayanlar için sahibinden müstakil daireler en çok tercih edilenler arasında görünüyor. Rize'de sahibinden müstakil kiralık dairelerin aylık kiraları 8.000-10.000 TL arasında değişiyor.

Merkezi konumda ev arayanlar için
Sosyal alanlara ve merkezi konuma yakın ev arayanlar için Rize'de merkezi konumdaki kiralık dairelerin aylık kiraları 12.000-18.000 TL seviyesinde.

Geniş ev arayanlar için öneriler
Geniş aileler ev tercihlerinde genelde 3 ve 4 odalı evleri tercih ediyor. Rize'de bu tercihlere uygun 3+1 ve 4+1 kiralık dairelerin aylık kiraları 15.000 ila 20.000 TL arasında gözlemleniyor.

Rize'de kiralık lüks daireler ne kadar?
Haberimizde lüks yaşamı tercih edenleri de unutmadık. Hayatı daha konforlu ve lüks yaşamayı tercih edenler Rize'de aylık 25.000-40.000 TL arasında kira bedellerini gözden çıkarması gerekiyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ