31 Mart Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde, Rize'de kaç adayın yarışacağı merak ediliyor. 

Rize’de 31 Mart Pazar günü 1067 sandıkta toplam 260 bin 451 seçmenin sandığa gideceği yerel seçimlerde Rize Belediyesi’nde 19, Ardeşen'de 13, Pazar'da 11, Çayeli ve Güneysu'da 10, Çamlıhemşin, Derepazarı, Kalkandere ve Hemşin'de 8, İkizdere'de 7, Fındıklı,İyidere ve Madenli'de 6, Muradiye, Büyükköy ve Tunca'da 5, Kendirli ve Salarha'da da 4 aday olmak üzere toplam 143 aday yarışacak.

RİZE’DE İLÇE VE BELDELERDE YARIŞACAK TÜM ADAYLAR

Rize'de seçime katılacak olan Parti ve adaylar şu şekilde;

MERKEZ

AK Parti: Rahmi Metin
CHP: Necati Topaloğlu
YRP: Cemil Çolak
İYİ Parti: Köksal Toptan
DEVA: Pınar Kuk
Saadet Partisi: Muhammet Yıldız
Memleket Partisi: Attila Kayhan
DSP: Ersan Yılmaz
DEM Parti: Nurettin Aydın
AP: Recep Köse
ZP: Gökhan Akyıldız
HKP: Deniz Sarıkaya
TKH: Yeter Türkeş Çevik
BTP: Hasan Peçe
YTP: Mustafa Özşeremet
HÜDAPAR: Hasbi Karabulut
HAKPAR: Hamdiye Şeşeoğulları
MİLLET: Aykut Yalçınkaya
ABP: Oktay Balcı


ARDEŞEN
AK Parti: Said Yaşıyan
CHP: Enver Atagün
MHP: Cemil Bayrak
SP: Kemal Eksilmez
YRP: Ekrem Okutan
İYİ Parti: Bahtiyar Aşık
DEVA: Eren Tolga Beşli
ZAFER: Hakkı Kulaber
BTP: Ali Kemal Kamburoğlu
HKP: Mehriban Dağ
MP: Kadir Ocak
YTP: Naciye Şeremet
DEM Parti: Ahmet Özdadak


PAZAR
AK Parti: Ekrem Kılıç
CHP: Neşet Çakır
MHP: Bora Haberal
İYİ Parti: Serpil Çolak
YRP: Süleyman Dural
SP: Muhammet Şeker
DEM Parti: Metin Gök
ZP: Fahrettin Can Gürel
HKP: Umut Koç
BTP: Kemal Pehlivanlar
YTP: Sezer Şeremet



ÇAYELİ
MHP: İsmail Hakkı Çiftçi
AK Parti: İshak Karahan
CHP: Hüsamettin Özdemiroğlu
YRP: Ali Halitoğlu
Saadet: Mehmet Arıcıoğlu
BTP: Ümit Nebioğlu
DP: Tuncay Taylan
Zafer: Zahide Bostan
Bağımsız: Şaban Girit
Bağımsız: Mustafa Taflan


GÜNEYSU
AK Parti: Rıfat Özer
CHP: Hüseyin Yanık
İYİ Parti: Suat Yıldız
YRP: Cafer Yılmaz
BTP: Cumali Akgenç
Saadet Partisi: Hakan Varlı
Zafer: Muharrem Aydin
Bağımsız: Mustafa Mercan
Bağımsız: Muharrem Kazdal
Bağımsız: Hasan Mercan


ÇAMLIHEMŞİN
AK Parti: Ömer Altun
CHP: Ersin Dalga
MHP: Vedat Ali Kesici
İYİ Parti: Hikmet Karagöz
YRP: Aygül Badoğlu Kızmış
BTP: Melek Tezkerecioğlu
DEVA: Mustafa Kemal Yeniçırak
Saadet: İbrahim Döne


HEMŞİN
AK Parti: Halim Kazım Bekar
MHP: Şeyma Alparslan
CHP: Başar Cumbur
YRP: Adem Aşçı
BTP: Şevket Coşkun
Saadet: Süleyman Öztürk
İYİ Parti: İsmail Kerim Benek
Bağımsız: Mehmet Karateke

Tatar güven tazeledi Tatar güven tazeledi


DEREPAZARI
BBP: Selim Metin
AK Parti: Şaban Kalça
MHP: Erkan Köse
YRP: Tuncay Topal
BTP: Sedat Gerz
Saadet: Hasan Güneşdoğdu
İyi Parti: Kerim Başka
Zafer: Mahmut Sevinç


İKİZDERE
MHP: Hakan Karagöz
AK Parti: Abdi Ekşi
YRP: Neşat Kahraman
BTP: Ayşe Akgenç
Saadet: İhsan Şanslı
İyi Parti: Asuman Karadeniz
Bağımsız: Ayhan Biberoğlu


İYİDERE
AK Parti: Saffet Mete
MHP: Osman Mete
BTP: Levent Tezkerecioğlu
YRP: Mustafa Baş
Saadet: Lütfi Koç
İyi Parti: Havva Kasap



KALKANDERE
AK Parti: Mehmet Yılmaz
MHP: İbrahim Çakır
İyi Parti: Aşkın Gürsu
BBP: Kenan Yıldırım
YRP: Muhammet Çolak
BTP: Hava Peçe
Deva: Yahya Sandıkçı
Saadet: Mustafa Azder


FINDIKLI
CHP: Ercüment Şahin Çervatoğlu
AK Parti: Gürhan Kutluata
MHP: Ahmet Topal
İyi Parti: Selma Köroğlu
BTP: Emine Ergenç
Zafer: Oğuz Pala


TUNCA
AK Parti: Ramazan Topçu
MHP: Ümit Salih Gül
Saadet: Mahmut Kalın
BTP: Fatıma Ergan
Bağımsız: İbrahim Kumbasar


MURADİYE
AK Parti: Musa Sureyya Balcı
İyi Parti: İhsan Mert
Yeniden Refah Partisi: Mehmet Kazdal
Zafer Partisi: Furkan Sandıkçı
Saadet Partisi: Cemal Nar


KENDİRLİ
AK Parti: Alaettin Serdar
İyi Parti: Hüseyin Gör
Yeniden Refah Partisi: İlyas Uzun
Saadet Partisi: Yusuf Serdar


SALARHA
AK Parti: Hasan Kara
İyi Parti: Mahmut Er

Muhabir: KÜBRA BÜYÜK