Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "3 Temmuz Çarşamba günü, müdürlüğümüze bağlı Olimpik Yüzme Havuzu'nda teknik bir sorun nedeniyle bir hadise cereyan ederek, 3 çocuğumuz hastaneye kaldırılmış, İl Sağlık Müdürlüğümüzün gözetimi altında tedavi altına alınmıştı. Çok şükür 3 çocuğumuzun da sağlık durumu gayet iyi ve hastanedeki tedavileri tamamlanarak taburcu edildiler. Çocuklarımızın sağlık durumlarının iyi olması ise yüreğimize bir nebze olsun su serpti." denildi.

Pdatcrt-1

Havuzdaki aksaklığın hızlı bir şekilde giderilerek, o gün itibariyle yeniden hizmete sokulduğunun kaydedildiği açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Sporcularımız ve velilerimiz yüreklerini ferah tutsunlar. Rize bir spor şehridir ve başarılı sporcular yetişmeye devam edecektir. Bu tip bir üzücü hadisenin yeniden yaşanmaması için gerekli olan bütün önlemler alınarak söz konusu aksaklık ve konuyla ilgili müdürlüğümüz tarafından geniş çapta bir çalışma başlatılmıştır. Ayrıca yine söz konusu olayla ilgili Rize Valiliğimiz ve müdürlüğümüz tarafından soruşturma başlatılmıştır."

Açıklamada, profesyonel eğitimciler ve eşsiz tesisleri ile sporun ve sporcunun dostu olan Rize'ye yakışır hizmet vermeye devam edileceği vurgulandı.

A W242652 01

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN