Rizeli Belediye Başkanlarına Önemli Görev Rizeli Belediye Başkanlarına Önemli Görev

RTB aylık olağan meclis toplantısı, çay sektörü değerlendirmesi, borsa yönetim kurulunun aylık çalışmaları ve yeni meclis başkanı seçimi gündemiyle toplandı.

RTB'de 2009-2024 tarihleri arasında meclis başkanlığı görevini yürüten, Resul Okumuş’un ailevi nedenlerden dolayı meclis başkanlığından ayrıldı. Yeni meclis başkanı olarak, meclis üyelerinin oy birliğiyle RTB Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Kopuz seçildi. 

Meclis üyelerine teşekkür eden Kopuz “ Öncelikle eski meclis başkanımız Resul Okumuş’a görev süresince yaptığı çalışmalardan dolayı borsa meclisi adına teşekkür ediyorum. Yeni dönemde birlik ve beraberlikle ilimize ve çay sektörüne faydalı çalışmalar yapacağımızı temenni ediyorum” dedi.

Birinci Sürgünde Rekolte Düşebilir
Toplantıda RTB Başkanı Mehmet Erdoğan, 2024 yılı yaş çay sezonu ve çay sektörü hakkında değerlendirmede bulundu. 

Bu sene hava sıcaklıklarının 10 derece fazla olmasından yaş çay sezonunun erken başlayacağını ifade eden Erdoğan "Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de artan hava sıcaklıkları yaş çayın erken büyümesini sağladı. Hava sıcaklığının yaş çay üzerindeki etkilerini göreceğiz. Ben çayın öz suyunda biraz azalma olacağını öngörüyorum. Tabi erken açılan çay sezonu neticesinde bu sene dördüncü sürgün çayı toplayabileceğimizi düşünüyorum. Birinci sürgünde yeterli yağışın olmayışından dolayı rekoltenin önceki yıllara göre daha düşük olacağını ve tarlada kademe oluşmadığından kısa sürelide olsa izdiham olabileceğini hatırlatmak isterim” diye konuştu.

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN