RTEÜ'den yapılan açıklamada, üniversitenin uluslararası iş birliklerini geliştirme ve güçlendirme hedefleri noktasında adım atmaya devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, bu kapsamda Güney Kore'nin Daegu Haany Üniversitesi ile lisans ve lisansüstü eğitim, bilim, kültür ve sanat, bilimsel araştırma alanlarında iş birliğini geliştirmek ve karşılıklı yarar sağlayan ilişkileri güçlendirmek amacıyla iş birliği protokolü imzalandığı aktarıldı.

Rttdtdt

Protokolünün, RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile Daegu Haany Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Byun Chang Hoon arasında imzalandığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"İmza töreninde, iki üniversite arasındaki akademik ve kültürel iş birliğinin önemi vurgulanarak gelecekteki projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Bunun yanı sıra, Güney Kore’den 'K-Medi Silk Road' projesi teklifi ele alınarak bu proje kapsamında yapılabilecek ortak çalışmalar değerlendirildi. Görüşmede ayrıca, Erasmus Programı kapsamında K171 anlaşması imzalandı. Öğrenci ve akademisyen değişim programlarını kapsayan bu anlaşma ile her iki üniversitenin uluslararası eğitimdeki iş birliğini daha da geliştirmesi hedefleniyor."

449828288 1002846825173864 5223737801052786171 N

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN