13. Rize Günleri Bugün Başlıyor

13. Rize Günleri Bugün Başlıyor

  • 0
  • 0

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize tanıtım günlerinin 13’üncüsü bugün başlıyor. Etkinlik 29 Kasım ve 3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından Rize tanıtım günlerinin 13’üncüsü 29 Kasım ve 3 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek. 

Cumhuriyetin 100. yılında düzenlenecek olan Rize Tanıtım günleri, Rize Valiliğinin himayesinde, Rize Dernekleri Federasyonunca (RİDEF) 29 Kasım ve 3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Atatürk Havalimanı etkinlik alanında düzenlenecek. 

"Cumhuriyetimizin 100. yılında Rize İstanbul'da" sloganı ile Rize Günlerinde kentin başta çayı, doğası, lezzetleri ve vizyon yatırımları tanıtılacak.

5 gün sürecek etkinliklerde tarihi, akademik ve kültürel çalışmaların yanı sıra tescilli ve tescil aşamasındaki lezzetler ile birlikte Rize tüm yönleri ile İstanbul’a taşınacak. 

İstanbul Rize günlerinde günün programı ise şöyle; Saat 16.00’da Teleferik ile ÇAYKUR paket çay ikramı ile başlayacak program, saat 16.30’da Selim Tarım ve Modern Anadolu Senfonisi dinletisi ile devam edecek. Etkinlik, saat 18.00’de ise protokol konuşmaları ile resmi açılışı yapılacak, saat 18.30’da ise Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Resul Dindar sahne alacak. 

Haber : YUSUF KÜÇÜKAYDIN

Çağlayan Köprüsü Rize'nin hangi ilçesindedir?

Yorum Yap