RTEÜ'de Spor Kulüplerinin Geleceği Masaya Yatırıldı

RTEÜ'de Spor Kulüplerinin Geleceği Masaya Yatırıldı

  • 0
  • 0

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Spor Bilimleri Fakültesi tarafından 'Türkiye Yüzyılında Spor Kulüplerinin Güncel Durumları ve Öneriler' konulu panel düzenlendi.

Moderatörlüğünü Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arslan Kalkavan'ın yaptığı panelde, Rize (Amatör Spor Kulübü Federasyonu) ASKF Başkanı Ali Çelik, Çaykur Rizespor Kulübü Başkan Vekili Adnan Er, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Güneysu Spor Kulübü Başkanı ve Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer ile RTEÜ Spor Kulübü Başkanı Yılmaz Katmer panelist olarak katıldı. 

Panelde, Türkiye'de spor kulüplerinin finansal durumu, altyapı çalışmaları, sporcu yetiştirme politikaları, yönetimsel sorunlar gibi konular ele alındı. Ayrıca, önümüzdeki dönem için spor kulüplerinin karşılaşabileceği sorunlar ve çözüm önerileri tartışıldı. 

RTEÜ Kongre ve Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Göktuğ Dalgıç, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileri, yöneticiler, spor kulüpleri başkanları, üniversite öğretim elemanları ve öğrencileri, antrenörler, beden eğitimi öğretmenleri ve spor lisesi öğrencileri katıldı.

Haber : ERHAN ALPAYDIN

Rize'de yaptığı sıra dışı güç gösterileri ile tanınan, 2023'te hayatını kaybeden 'Demir Adam' lakaplı karateci?

Yorum Yap