Ardeşen Kaymakamı Ferhat Altay, ilçede 2007 yılında yapımına başlanan ancak 2016 yılında dış cephe taş işçiliği bittikten sonra inşası duraksayan Ensar Camii'nde incelemelerde bulundu.

Çay Müstahsillerinden ÇAYKUR'a Tepki! Çay Müstahsillerinden ÇAYKUR'a Tepki!

İncelemelerde Altay'a; İlçe Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Reşat Yazar, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ali Osman Önçırak, Türkiye Diyanet Vakfı Ardeşen Vakfı Sorumlusu Ömer Kamil Terzioğlu, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Nazım Aksoy, Ali Kemal Karaca ve Mehmet Cesim Yufkacı da eşlik etti.

Uzun yıllar inşası duraksayan Ensar Camii için çok ciddi bir çalışma içine girdiklerini aktaran Kaymakam Altay, şunları söyledi:

"Devletimiz ile iş birliğinde hayırsever iş insanları ve kıymetli hemşehrilerimizin de bizlere vereceği desteklerle inşasını tamamlayarak 2025 yılının ilk çeyreğinde inşallah ibadete açacağız. Bu anlamda geçtiğimiz hafta yurt genelinde gerçekleştirdiğimiz önemli ziyaretler sonrasında camiimizin mermer ve üst yapı malzemesi için önemli destekler aldık. Perşembe günü de inşaata yeniden başlıyoruz. İlçemize ve bölgemize şimdiden hayırlı olsun. Hayırseverlerin kaymakamlık ve müftülükle irtibat kurmalarını bekliyoruz."

Muhabir: ERHAN ALPAYDIN