Ayder’in çevreci otoparkı hizmete girdi Ayder’in çevreci otoparkı hizmete girdi

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Çayeli ilçesinde yeniden belediye başkanı seçilen İsmail Hakkı Çiftçi, Rize Takip'e açıklamalarda bulundu.

“ENERJİMİZİ ALTYAPIYA HARCADIK”
Göreve geldikleri ilk dönemde geç kalınmış altyapı sorunlarının olduğunu ifade eden Çiftçi, “Biz bu geç kalınan hizmetleri hızlı bir şekilde ilçemize kazandırdık. İlk dönemimizde enerjimizin büyük bir kısmını altyapı çalışmalarına harcadık. Tamamlanan altyapı çalışmalarının ardından o bölgelerde üst yapı çalışmalarını da tamamladık. Seçimde hemşehrilerimiz görsel güzelleşmeleri gördü ve yeniden bizi seçti” dedi.

“ÇAYELİ ÖRNEK İLÇE OLACAK”
İlçede yeni dönem çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Çiftçi, “Çalışmalarımız arasında dere ıslahları ve rekreasyon alanları var. Bu çalışmaları tamamlayıp Çayeli’nin Karadeniz sahilinde örnek ilçe olmasını sağlayacağız, ilçemizin modern bir ilçe olmasını için çaba göstereceğiz.”  ifadelerini kullandı.

ÇAYELİ’NE YENİ KAMU YATIRIMLARI
Başkan Çiftçi, sosyal belediyecilik alanında da çalışmaların yapılacağını aktararak, şunları söyledi: “Önceki dönemde maddi sıkıntılar nedeniyle bu anlamda istediğimiz çalışmaları yapamadık. Şimdi borcu olmayan bir belediyeyle karşı karşıyayız, bu alanda daha çok çalışacağız. Sahilde yeni sosyal alanlar sağlayacağız. Emniyet binası, hastane, kütüphane, yurt binası ve huzurevi gibi takibini yaptığımız kamu yatırımları var. Bunları da ilçemize kazandıracağız”

Muhabir: ENVER KALENDER