Rize Erzurum yolu ve tünelleri aradan geçen 11 yıla rağmen hala bitmedi. Bizzat temelini Cumhurbaşkanımızın attığı yegane yatırım Ovit tünelleri ve Rize Erzurum arasında bölünmüş yol bu gidişle bir on yıl daha bitmeyecek gibi duruyor. Dallı kavak ve Kırık tünelleri, İkizdere geçişi, Ovit tünelleri bağlantı yollarında hiçbir çalışma yok.
Bu ne demektir?

Sayın Cumhurbaşkanımıza rağmen bunları yapanlar kimlerdir? Elbette Sayın Erdoğan'ın çok önemsediği malum ulaştırma bakanları bu saydığımız yatırımları bilerek ıskalıyor, es geçiyorlar!
Mardin'e kadar uzanacak 'sevgi yolu' bir türlü halledilmiyor.

O nedenle 'ERDOĞAN'IN ESERİ YETİM KALDI' diyoruz üzülerek.
Hiçbir şekilde bu yol üzerindeki yapılar tamamlanamıyor. Sayısını unuttum ihale iptallerinin. O nedenle kasıt var diyorum!

'Sen mi benim önemsediğim bir yatırımdır' diyorsun. Bakın işte, aradan geçen on yıllara rağmen 'Yapmıyoruz' diyorlar açıkça!

Derdimizi kime anlatalım? Hangi makama şikayet edelim Allah aşkına!
Daha ne olsun 'Eserim' diyen Sayın Erdoğan'dır.

Ona rağmen yapmayan güçle biz nasıl mücadele edelim?

Sayın Erdoğan defalarca ulaştırma bakanını malum vilayetten yapınca mutlaka birisi 'doğru olanı yapar' diye düşündük ama nafile

Sadece Sayın cumhurbaşkanımızın eseri değil, bizde yetim kaldık!

Rize'de son dönemde siyaset yapanların Erdoğan'a çok büyük yatırımları anlattıklarını ve başardıklarını biliyorum.

Fakat açıkça, bir çıkmaza sürüklenen Ovit tünelleri ve bağlantı yollarının Rize Erzurum arasındaki bölünmüş yolu ve üzerinde yapılması halinde Rize Erzurum arasındaki mesafeyi 170 kilometreye kadar düşürecek adımların iyi takip edildiğini asla söyleyemem!

O nedenle bizim ileri sürdüğümüz görüşleri Sayın Cumhurbaşkanımıza virgülüne dokunmadan iletmek gerekir.
Bunu sağlamadıkları için yapılanların da bir kıymeti yok.

En son Hava limanımızın eksikleri, konmayan uçak seferlerinin kendisine iletildiğini biliyorum. Fakat halen iki vilayetten üç havalimanına uçuşlar var. Bir günde 145 sefer düzenlenen hava limanı burnumuzun dibinde. Bilet fiyatları Rize Artvin hava limanında inanılmaz rakamlara çıktı.

'Hiçbir şey yapmadınız' demeyelim de hangi cümleyi kuralım

Rize Erzurum yolu yetim, Ovit tünelleri yetim!

Cumhurbaşkanımızın Rize'ye ziyaretleri olacağını hareketlenmelerden anlıyorum.

Ama sağır ve dilsizler gibi kendi kendimizi yemekten başka elimizden bir şey gelmiyor!

Eğer sayın Erdoğan'a bu gelişinde virgülüne dokunmadan söylediklerimizin iletilmemesi halinde elimizde tek silah olan yazılarla feryadımızı duyurmaya çalışacağız. O zaman da taktir kamuoyunun olacaktır.
Selam ve dua ile…