Trabzonspor ile Fenerbahçe, Süper Lig'in 30. hafta karşılaşmasında kozlarını paylaştı.

Akyazı Stadyumu'nda oynanan müsabaka, konuk ekip Fenerbahçe'nin 3-2'lik üstünlüğüyle sona erdi.

Maçın bitiş düdüğünün ardından ise sahada ortalık karıştı. Trabzonspor taraftarının sahaya inmesi sonrası sarı-lacivertli futbolcularla arbede yaşandı.

Yaşanan bu olaylar sonrasında Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe Kulübü ise Tunç'un sözlerine yanıt verdi.

Husumetli Olduğu Arkadaşlarına Pusu Kurdu: 1 Ölü, 1 Yaralı Husumetli Olduğu Arkadaşlarına Pusu Kurdu: 1 Ölü, 1 Yaralı

İşte Fenerbahçe'nin açıklaması

Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç'un bugün basına yansıyan aşağıdaki açıklamalarını üzüntü ile takip ettik.

Sayın Bakanımız tarafından dile getirilen; 'Görüntüler izlenir. Bu görüntüleri değerlendirecek olan Cumhuriyet Savcılığı. Meşru savunmanın da ötesine geçip karşı tarafa zarar verecek kendi savunmanın ötesine giden bir durum söz konusu mu? Bir saldırı var mı? Taraftar da olsa futbolcu da olsa her iki taraf içinde bir suç işlenmişse soruşturulur.' sözleri

Maç boyunca, 90 dakikanın ilk saniyesinden son anına kadar sahaya atılan su şişeleri, kesici aletler, çakmakların, metal paraların olduğu ortamda oyunu oynamaya çalışan,

Sahaya atılan meşaleyi eliyle kaldırıp saha dışına atma bilincinde olan, tüm bu baskı, tahriklere rağmen oyuna, sahadaki mücadeleye zarar vermemek adına en ufak reaksiyon dahi göstermeyen Futbol Takımımıza, Teknik Ekibimize ve camiamıza yapılan bir haksızlık olarak kabul ediyoruz.

Sayın Bakanımızın bu konuda yaşanan tüm bu olayların mağduru ve tek masum tarafı olan Fenerbahçe'yi hedef almayı fırsat kollayanların konuyu çarpıtmalarına izin verecek açıklamaları bizi derinden yaralamıştır.

Söz konusu Fenerbahçe ise bu tavır ve yaklaşımlara alışık olmak zorunda bırakılmamız, Fenerbahçe Spor Kulübü olarak yıllardır anlatmaya çalıştığımız durumdur.

Editör: SONER KİRAZ