Başkan Metin, yaptığı açıklamalarda 46 mahallede toplamda 600 kilometre kanalizasyon hattı olduğunu belirterek, “500 km’de su hattımız var. Normalde belediye imkanlarıyla 20-30’da birini yenileyebilecek bir yapımız vardı. Şu an geldiğimiz noktada biz 150 kilometre bir su hattı yenileme çalışması yapmışız. Bu ne demek oluyor 4’te birini yenilemişiz. Bu rakam yılda 20-30 km olurdu. Mahallelerimizde yağmur su hatları yapılmıyordu. Biz bu konuda da önemli adımlar attık. İlimiz aşırı yağmur alan bir yer. Yollarda biriken suları yağmur suyu hatları yaparak alt yapı şebekesine bağladık” dedi.

Whatsapp Image 2024 03 23 At 10.47.45

KANALİZASYON HATTIMIZI TAMAMAEN YENİLİYORUZ
Yaptıkları tüm yol asfaltlama ve betonlama çalışmalarında kanalizasyon çalışmaları ve yağmur suyu hatlarını entegre ettiklerini vurgulayan Metin, “Toplamda yaklaşık 53 bin km yağmur suyu hattımız hizmete alındı. Yine beş yılda 80 km kanalizasyon hattını yeniledik. 2-5 km kanalizasyon hattı yapılırken bizim dönemimizde bu rakamı yılda 15 kilometrenin üzerine taşıdık. Rize Atık Su Arıtma ve Biyolojik Arıtma Tesisi ile şehrin atık sularını etkili bir şekilde arıtarak çevreye olan olumsuz etkileri azaltıp sağlıklı bir gelecek inşa edeceğiz” diye konuştu.   

Rize-Artvin Havalimanı, Mart Ayında 72 Bin Yolcuya Hizmet Verdi Rize-Artvin Havalimanı, Mart Ayında 72 Bin Yolcuya Hizmet Verdi

I M G 20200505 113033

Bu çalışmalar, Rize’nin altyapısının güçlendirilmesi ve su hizmetlerinin daha etkin bir şekilde sunulması amacıyla gerçekleştirildi. Rize halkının yaşam kalitesini artırmak için yapılan bu yenileme çalışmaları, önemli adımlar olarak değerlendiriliyor.

Muhabir: ENVER KALENDER