• 27 Eylül 2020 Pazar
 • Rize AÇIK
 • 00:00
  27 Eylül 2020 İmsak: Güneş: Öğle: İkindi: Akşam: Yatsı:

Berat Bayraktar, Rizelilerden Özür Diledi

Müzisyen Berat Bayraktar, sosyal medya hesabından Rizelilere yönelik yaptığı skandal paylaşımdan dolayı özür diledi. Bayraktar, 'Rizeliler' sözünü Rize halkı için değil bir taraftar grubuna yönelik söylediğini belirtti.

Berat Bayraktar, Rizelilerden Özür Diledi

Sosyal medya hesabından, "Rize’lilerin Twitter, Instagram falan kullanmaları bana çok çarpıcı geliyor. Düşünsene senin benim gibi açıp yazı yazabiliyolar fotoğraf paylaşabiliyorlar. Muazzam ya" paylaşımı yapan İmera grubunun eski kemençecisi Berat Bayraktar, skandal paylaşımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe sempatizanı bir Rizespor taraftar grubuna söylediği sözün tüm Rize'ye genellemeye çalışan güruha değil, kendisini yakından tanıyan Rizeli dostlarına yönelik açıklama yaptığını belirten Bayraktar, "dostlarımdan eğer ki istemeden kırdığım olduysa da özür dilerim" dedi.

Sosyal medya hesabından konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Bayraktar şunları söyledi:

"Dün yaşadığım bir tartışma sonucu gelinen bu noktada bir açıklama yapma ihtiyacı hissetmesem de işin gerçek boyutunu bilen Rize’li dostlarımın ricası ile bu açıklamayı yapıyorum.

Trabzon’a ve Trabzonspor’a hakaret eden şikecilik ve kirli geçmiş ile itham altında bırakmaya çalışan bir güruha karşı söylemiş olduğum sözü eğip büküp Rize şehrine mal etmek için ciddi çaba sarfetmişlerdir.

O an ki karşılıklı tartışma içerisinde olduğum kişiye cevap verirken o yazıyı yazan taraftar grubundan bahsetmek için Rizeli kelimesini kullandım. Tekrar ediyorum o taraftar grubundan bahsetmek için Rizeli kelimesini kullandım.

Sonrasında ise yaptığı yorum kesilip biçilerek sanki durduk yere tüm Rize’yi genellemiş ve bunu o Fenerbahçe’lilere değil de Rize’lilere söylemişim gibi algı oluşturuldu.

Rize Stadyumundan iki sezon kombine alan ve bordo mavili formasıyla destek vermek için 160 km yolu iki haftada bir gitmiş gelmiş biri olarak, en yakın arkadaşı, proje ortağı ve arkadaşlarının en az %70’i Rizeli olan biri olarak şunları belirtmek isterim.

Dün Rize’li bir arkadaşımızdan birisi ‘Hamsi’ diyerek beni kendince küçük düşürmeye çalıştı. Beni üzen ise hamsi kelimesi değil profilinde Fenerbahçe forması olan bu Rize’li arkadaşın kendi memleketinden kültüründen ne kadar uzaklaşmış olduğuydu. Bu durum da geldiğimiz bu noktada bu iki şehrin arasına kimlerin girdiğini apaçık belli etmektedir."

Bu habere ifade bırak!

 • 6
  KIZGIN
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 2
  BEĞENDİM
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  HAHAHA
 • 0
  ALKIŞ
YORUM EKLE
YORUMLAR
Misafir
Misafir - 1 ay önce

Geri zekalı Rizelilere hakaret ederken sen kendinin kim olduğuna bak

Misafir
Misafir - 1 ay önce

Rumdur kendisi