Önceki yazımda önümüzdeki seçimlerde Rize için neler düşündüğüme değinmiş, halkın beklentileri ve olabilecekleri yazmıştım.
'çuk diye oturdu' diyenlerde oldu, beğenmeyenler de oldu.

Ne demiştik: 'sayın Muhammed AVCI gelmiş geçmiş en iyi milletvekilidir. İlimizin bu makama diğer adayları Sayın Rahmi Metin ve Sayın İbrahim Türüt'dür'
Rami bey istifa etmediğinden merkez ve yakın çevresi için artı oy getirebilecek bir isim lazım.

Ben olaya vilayetimin çıkarları açısından bakarım. Kişilerin hayalleri, beklentileri beni ilgilendirmez. Rahmi beyin bir dönem daha görevine devam etmesi, kurulu düzen bakımından çok iyi oldu. Özetle Türüt'ün 'biraz daha beklemesi gerektiğini' yazmıştım.

Ve demiştim ki 'konjonktür zorlarsa', şimdi diyorum ki ilk düşünülecek isimdir.
Kurulu düzenden kastım milletvekillikleri sıralamasında kazalarımızı gözeten sistemi kast etmişim. Çünkü bütün dönemlerde merkeze bir vekillik ve diğerleri kazalara veriliyor…
Aslında bu haksızlıktır. Merkez kazayı ve çok yakın ilçeleri hesap edilirse 2'ye bir olmamalıydı.

Neyse…
Bugün de sayın AVCIN'nın aday olmaması halinde ki, bu bana göre Rize için çok büyük bir kayıptır, Rize'de muhtemel vekillik düzenlemelerine değineceğim. Çok kısa zamanda bürokrasiyi hakkıyla öğrendikten sonra kesinlikle bir dönemde daha Muhammed AVCI'nın görevine devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.

Eğer olmazsa, yani sayın vekil aday olmasa esas sıkıntı o zaman başlar ve bana göre çarşı karışır, Rize kaybeder…
Kimi hangi sıraya yazarsanız yazın kaybımız büyük olur!
Ve… O zaman hiçbir fikir beyan etmem. Çok üzülürüm.

Çarşı konuşup dursun, beni ilgilendirmiyor.
Yine o yazımda belirttiğim gibi devasa bir kentsel dönüşüm işimiz var. Şehir hastanemizin yapılacağı alanın dolgusu bitmiş, üst yapı ihalesi gibi Rize'nin çok büyük bir işi var. Hava limanımız gibi muhteşem, Türkiye'de ses getiren bir yatırımı taçlandıracak olan Rize şehir hastanesidir. Eğer bu işi başaramazsak bütün emekler boşa gider, Rize en üst lige terfi edemez.
Turizmden başka çıkar yolu olamayan ilimizin bu yatırıma çok ama çok büyük ihtiyacı var. Ne alaka demeyin. Sağlık turizminin önemi giderek artmaktadır.
Milletvekilliği hayali kuranlar bu cümleleri dikkatle okumalarını dilerim.

İlimizin doğusunda aday olacaklar da hastane işimizin ne kadar önemli olduğunu kavramalarını öneririm.
Ovit meselesini büyük feryatlarla duyurdum, birlikte başardık. Hava limanı işimizi aynı şekilde yıllarca gündem yaptım, yine birlikte başardık. Lojistik liman uzun vadeli bir büyük yatırımdır. Yarıda kalma ihtimali vardır. Hastanemiz dolgu sahasında hayvanların otlama ihtimali vardır.

Yazık değil mi?
Kimin himmeti Milleti İse
O Kişi Tek Başına Bir Millettir. B.Z.
Selam ve dua ile…