CHP' yaklaşan kurultay öncesinde genel başkanı bir isim üzerine baskılamak için çeşitli sahalarda mücadele devam ediyor. Basına sızdırılan toplantı sonrasında başı çeken İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu evlere şenlik bir açıklama yaptı. 28 Mayıs 2023 tarihinden bu tarafa 200 toplantı gerçekleştirdiğini söyledi. İnanılmaz bir şey. Sadece bunu kamuoyuna ve Kılıçdaroğlu'na duyurmak için belediye ile ilgisiz bu çalışmalara devam eden İmamoğlu medeni cesaret gösterip adaylığını ilan edemezken altın tepsi içinde Genel Başkanlığın kendisine bırakması için bunca toplantıyı yapabiliyor. İstanbul'da iyi gitmeyen işlerin arasında bütün eforunu Genel başkanlığa endekslemiş durumda.
Seçildiği ilk günden itibaren gözünü yükseklere diken Ekrem İmamoğlu batı ülkelerinden aldığı destekle ille de CHP'ye genel başkan olmak için çabalayıp duruyor.
Açıkça ve net bir şekilde ifade edeyim ki sayın İmamoğlu'nun kapasitesinin CHP genel başkanlığını kaldıracak düzeyde olmadığını taraflı tarafsız herkes görüyor.
Ne siyas,i ne kültürel, ne dini hiçbir referansı bu iş için yeterli değil bana göre.
İki kelime üzerine inşaa edilen fikri kapasitesi açık ve net bir şekilde görülebiliyor.
Konjonktürün ve öykülendiği Recep Tayyip ERDOĞAN'a benzer hareketlerin içerisinde kendini bir rüyada gören Ekrem İmamoğlu'na Kemal Kılıçdaroğlu'nun müsaade edeceğini zannetmiyorum.
Bir kere Recep Tayyip Erdoğan ister kabul edin ister etmeyin. Lider özellikleri olan ve girdiği her yarışta başarılı olan bir kişidir. İstanbul belediye başkanlığından başlayan zirveye tırmanma günümüz koşullarında bile devam ediyor.
O koşullar ki, ülkemize sadece meteor düşmedi. Büsğtün olumsuzluklara rağmen kitleleri sürükleme yeteneği sayesinde 5 yıl süre ile ülkemizin yönetimini eline aldı.
Demem o ki Erkem İmamoğlu ile yakından uzaktan ilgisi yok.
Kısa süreli mahkemeler ve sonuçları, İstanbul'a belediye başkanı seçilmesi Erdoğan'la benzeşse de diğer şartlar nedeniyle apayrı bir bir durum vardır.
Bir kere yukarıda izah ettim İmamoğlu'nda o medeni cesaret yoktur.
CHP genel merkeziyle savaşacağına ayrı bir kulvardan ilerlemeyi seçmesi gerekirdi.
Çünkü mevcut CHP yönetimi Kılıçdaroğlu'nun elinde. Delegelere nefes aldırmayan bu yapı Ekrem İmamoğlu'na geçit vermez.
Beyhuda çabalar olarak tarihteki yerini alacaktır kanaatimce.
200 değil 400 toplantı yapsa değişen bir şey olmayacaktır.
Selam ve dua ile…