Hemen hemen her gün Şehir hastanemizin dolgu sahasından geçiyorum. Büyük bir gururla seyrediyorum. Uğruna mahkemelere düştüm. Haksız mesnetsiz iddialarla cezalar aldım.
Ama yılmadım ve bana inanan on binlerle birlikte olduk ve gerçekten büyük ve zor bir işi daha başardık. Üst yapı ihalesini bekliyoruz.
Rize Milletvekilimiz sayın Muhammed AVCI geçtiğimiz günlerde elinde dosyalarla evladımız Recep Tayyip ERDOĞAN'I ziyaret etti. Ben eminim ki bütün meselelerimizi reise iletmiştir. Hava limanımız seferlerden mustariptir. Bir türlü hak ettiği ilgiyi havacılıkla ilgili olan kuruluşlardan göremiyor.
Malum çevreler bir yılı dolan hava limanımıza çamur atmayı sürdürüyor. 3 milyon kapasiteli hava limanımızın yeterli sayıda yolcuya sahip olmadığını iddia ediyorlar.
Geçen bir yılda bir milyona yaklaşan yolcu sayısı ile 56 hava limanı içerisinde 14. Sıraya
yerleşen Rize Artvin hava limanında yolcu trafiğini küçümsüyorlar, konuyu bilerek
isteyerek saptırıyor bazı çevreler. 70 yıllık hava limanları ile bir tutuyorlar ve yüzleri bu yalanları ileri sürerken kızarmıyor.
Hastanemizi ellerinden gelse yaptırmayacaklar. Rize'nin potansiyelini hemen hemen her şartta yok saydırıyorlar.
Hastalarımızın sedyelerin üstünde olduğu bir durumla karşı karşıyayız.
Yatak yok. Hava limanımız var, sefer yok.
İşte bu durumu sayın AVCI gördü ve direkt olarak konuyu Recep Tayyip ERDOĞAN'A iletti.
Muhammed AVCI potansiyeli çok yüksek bir kardeşimizdir. Siyaset sahnesinde ilk döneminde önemli başarılara imza attı.
Rize'de elinin değmediği hiçbir alan bırakmadı.
Geçtiğimiz 5 yılda yalnız başına didinip durdu. Hayatı beyden Osman Beyden yeterince istifade edemedik. Daha verimli olabilirlerdi. Neyse o durum geçti ve şimdi önümüze bakma zamanıdır.
32 büyük şehir dışında şehir hastanesi var mı bilemiyorum ama zannedersem Rize ilk sıralardadır.
Rize'yi çağdaş şehirler kategorisine yükseltecek atılımlar bir bir hayata geçiyor. Kimsenin burun kıvırmasına gerek yok. Alınmasına hiç gerek yok. Bazı şeyler Rizeliye Allah'ın bir lütfudur. Bu lojistik için, hava limanımız için, hastanemiz için böyledir.
Kimilerinde sancılara sebep olan bu devasa yatırımlar Rize'yi bir yerden alıp en üst lige taşıyacaktır.
Çatlasanız da patlasanız da bu durum-u ahval böyledir.
Muhammed AVCI kardeşimle bir değerlendirme yapmak üzere yakında buluşacağım. Güzel haberlerle karşınızda olacağımdan emin olabilirsiniz.
Selam ve dua ile….